Uwaga! Wielkie mycie chodników na Krakowskim Przedmieściu!

Ruszyło mycie chodników na Krakowskim Przedmieściu. To, ze względu na prestiż miejsca, miejskie działania wspomagające administratorów, którzy zobowiązani są dbać o czystość chodników przylegających do budynków. Do umycia jest 23 tys. m2 chodników.

Przez najbliższe 2 tygodnie ekipy z myjkami co rano rozstawią się na Krakowskim Przedmieściu i metr po metrze zmyją z nawierzchni chodników brud. Gorącą wodą pod ciśnieniem usuwane będą osady komunikacyjne, pokonsumpcyjne, w tym gumy do żucia oraz kurz. Przechodnie mogą trafić na krótkotrwałe utrudnienia w ruchu. Miasto przeprasza za potencjalne niedogodności prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni umyte zostaną 23 tys. m2 chodników po obu stronach ul. Krakowskie Przedmieście. Odświeżane będą także wyposażenie ulicy w postaci 32 kamiennych ław, 173 pachołki oraz 77 żeliwnych koszy na śmieci. Jednorazowy koszt umycia chodników i infrastruktury na tej ulicy wynosi ok. 20 tys. zł. Prace będą powtórzone do jesieni 6 razy.

Po zakończeniu mycia Krakowskiego Przedmieścia ekipy porządkowe przeniosą się na ul. Świętokrzyską.

źródło tekst i foto: zom.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register