Uwaga! Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

ZKM w Elblągu informuje, że od 26 czerwca do 31 sierpnia br. na liniach nr 8, 15, 16, 17, 22 będzie obowiązywał letni rozkład jazdy. Przypominamy, że w tym okresie zostanie zawieszone funkcjonowanie linii nr 5 i 18.

Ponadto informujemy, że w związku z przebudową skrzyżowania 12 Lutego –Nowowiejska – Teatralna i zmianą organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, od 26 czerwca 2017 do odwołania, wprowadzone zostaną objazdy na wybranych kierunkach dla linii nr 6, 8, 9, 10, 11, 16, 20, 31 i 100:

Linia nr 6

w kierunku Łódzkiej: od ul. Górnośląskiej, przez ul. Traugutta, Grota- Roweckiego do Armii Krajowej, dalej po stałej trasie;
w kierunku Dębicy: bez zmian.

Linia nr 8 i 31

w kierunku Łódzkiej/ Dębicy: od ul. Dąbka, przez ul. Królewiecką, Kopernika, Traugutta do Górnośląskiej, dalej po stałej trasie;
w kierunku Odrodzenia: bez zmian.

Linia nr 9 i 11

w kierunku dworca/Dębicy: od ul. Dąbka, przez Teatralną, Robotniczą, Armii Krajowej do Hetmańskiej, dalej po stałej trasie;
w kierunku Odrodzenia: bez zmian.

Linia nr 10

w kierunku ul. Grottgera: od ul. Robotniczej, przez Armii Krajowej do Hetmańskiej, dalej po stałej trasie;
w kierunku al. Odrodzenia: od ul. Hetmańskiej, przez Armii Krajowej, do Robotnicza, dalej po stałej trasie.
Linia nr 16

w kierunku Gronowa Górnego: od ul. Dąbka, przez ul. Królewiecką, Kopernika, Traugutta do Grobla św. Jerzego, dalej po stałej trasie;
w kierunku Ogólnej: bez zmian.
UWAGA! Na okres letni (od 26.06 do 31.08) wprowadzona zostanie zmiana w trasie linii nr 16. Od poniedziałku do piątku wyznaczone kursy tej linii (tylko w kierunku Ogólnej), a oznaczone w rozkładach literą „T”, będą wykonywane przez ul. Traugutta i Nowowiejską.

Linia nr 20

w kierunku dworca: od ul. Królewieckiej, przez Szymanowskiego, Traugutta, Moniuszki, Grota – Roweckiego do Hetmańskiej;
w kierunku Milejewa/Majewa: bez zmian.
Linia nr 100

w kierunku dworca: od ul. Dąbka, przez Teatralną, Robotniczą, Armii Krajowej do Hetmańskiej, dalej po stałej trasie;
w kierunku Odrodzenia: bez zmian.
Na trasie objazdu dla linii nr 9, 11, 100 przy ul. Teatralnej (za skrzyżowaniem z ul. 12 Lutego) zostanie ustawiony dodatkowy, tymczasowy przystanek.

W związku z ww. objazdami, a także przewidywaną zmianą natężenia ruchu drogowego w tym rejonie miasta, w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej mogą wystąpić kilkuminutowe opóźnienia w realizacji rozkładu jazdy.

Jednocześnie informujemy, że w związku z budową torowiska w ul. 12 Lutego oraz przebudową skrzyżowania 12 Lutego – Teatralna – Nowowiejska (wyłączenie z ruchu fragmentu torowiska w rejonie tego skrzyżowania), od 1 lipca 2017 zawieszone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 1 i 2, a linia nr 4, na odcinku od Dąbka – Obrońców Pokoju do Królewiecka – Robotnicza, zostanie przetrasowana na Obrońców Pokoju i Browarną.

ZKM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register