W Elblągu odbędzie się wiec przeciwko przemocy. Weźcie latarki i zapalniczki

Po brutalnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP w wielu miastach, również w Elblągu, odbędzie się wiec przeciwko przemocy. Prezydent Wróblewski apeluje o udział i wzięcie ze sobą latarek bądź zapalniczek.

„W Elblągu, jak w wielu innych miastach organizujemy dziś (14.01.2019) wiec przeciwko nienawiści i przemocy.  Spotkajmy się o godz. 18.00 na Starym Mieście, przy Ratuszu Staromiejskim. W tej sprawie bądźmy razem. Spotkajmy się, by w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec agresji i okazać solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Zabierzmy ze sobą latarki, zapalniczki i wyślijmy symboliczne światełko dla Prezydenta Gdańska” – informuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Prezydent Paweł Adamowicz został wczoraj, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kilkukrotnie ugodzony nożem. Jego stan lekarze określają nadal jako bardzo ciężki.

– Stracił ogromną ilość krwi. Rokowania odnośnie jego życia i zdrowia są nadal niepewne – powiedział dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku lek. med. Jerzy Karpiński w poniedziałek (14 stycznia) przed południem. W jego ocenie, najważniejsze będzie najbliższych kilkanaście, może dwadzieścia godzin. – Po tym czasie powinniśmy wiedzieć, jak ta sytuacja wygląda – dodał.

Prezydent Gdańska został ugodzony ostrym przedmiotem, być może nożem. Po ataku trzymał się w okolicach brzucha. Napastnik nagle wbiegł na scenę. Krzyczał, a następnie w trakcie szarpaniny Adamowicz został ugodzony nożem.

– Halo, halo. Nazywam się Stefan (Miłosz?), siedziałem niewinnie w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz – krzyczał ze sceny napastnik, zanim obezwładnili go ochroniarze.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register