W sklepie w Elblągu sprzedawano podrabiane zabawki. Właścicielom grozi 5 lat więzienia

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Komisariatu Policji w Pasłęku na terenie 2 sklepów zabezpieczyli towar o wartości blisko 40.000 złotych. Było to kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, artykułów gospodarstwa domowego, galanterii skórzanej, różnych znanych światowych marek. Właścicielom sklepów grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadząc czynności ustalili, że na terenie 2 sklepów  w Elblągu oraz w Pasłęku oferowane są do sprzedaży towary, których jakość i niskie ceny mogą wskazywać, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Wczoraj policjanci KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Pasłęku przeszukali pomieszczenia jednego ze sklepów w Pasłęku, w których miał się znajdować nielegalny towar. Tego samego dnia funkcjonariusze tym razem z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przeszukali pomieszczenia  jednego z tamtejszych sklepów.

W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk zabawek, odzieży, sprzętu gospodarstwa domowego, galanterii skórzanej o wartości blisko 40.000 złotych. Podczas prowadzonych czynności obecny był przedstawiciel kancelarii prawnej w Warszawie reprezentującej pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych. To z jego udziałem przeprowadzono oględziny zabezpieczonego towaru, który posiadał skazy i miał naniesione znaki towarowe znanych światowych marek.

Właściciele sklepów muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie współpracując z różnymi jednostkami garnizonu warmińsko – mazurskiego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej powodującej straty finansowe różnych firm skontrolowali 7 sklepów. W sumie zabezpieczyli artykuły o wartości ponad 150.000 złotych z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Jak zaznaczają policjanci, działania w tym zakresie z pewnością będą kontynuowane.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register