Zawodniczki Startu Elbląg otrzymały zaległe wynagrodzenia. Pomogło wsparcie budżetu miasta

Dzięki zmianom w budżecie miasta piłkarki ręczne Startu Elbląg otrzymały w końcu zaległe wynagrodzenia. Zaległości w płatności pensji sięgały kilku miesięcy.

O tym problemie alarmował podczas ostatniej sesji Rady Miasta Elbląga radny Rafał Traks.

– W związku z niepokojącymi informacjami medialnymi oraz  potwierdzającymi te doniesienia rozmowami z zawodniczkami elbląskiego Startu, które poinformowały mnie, że klub zalega z płatnościami pensji 3 miesiące. Chciałbym się dowiedzieć czy Pan Prezydent wie w jakiej sytuacji finansowej jest obecnie Start Elbląg? Jakie kroki w najbliższym czasie planuje Pan podjąć aby wyjść z impasu? Czy rozmawiał Pan w ostatnim czasie ze sponsorem tytularnym o zaistniałej sytuacji oraz możliwych drogach rozwiązania problemów klubu? – pytał radny PiS.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/co-sie-dzieje-w-klubie-kram-start-elblag-zawodniczki-nie-dostaja-wynagrodzen/

Prezydent Witold Wróblewski obiecał problem rozwiązać i spotkać się w tej sprawie ze sponsorem tytularnym elbląskiego klubu.

Jak się okazuje, dzięki zmiano budżetowym i przesunięciu kwoty 100 tys. zł elbląskie zawodniczki otrzymały wszystkie zaległe wynagrodzenia.

– Start Elbląg wychodzi na prostą. W grudniu 2017 r. złożyłem poprawkę do budżetu zabezpieczającą zwiększenie środków dla klubu. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej poprosiłem o zaangażowanie władz miasta w poprawę sytuacji finansowej. Dziś wiemy, że zobowiązania wobec zawodniczek zostały spłacone. Teraz tylko pozostaje walka o medal – komentuje radny Rafał Traks.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register