ZTM rusza z nową kampanią – Trzymaj się!

ZTM przygotował krótki film „Trzymaj się” żeby uzmysłowić pasażerom jak dramatyczne mogą być konsekwencje nie trzymania się podczas jazdy. Spot będzie można zobaczyć w autobusach, tramwajach i na antenie TVP Warszawa.

Stoisz w autobusie lub tramwaju? Chcesz uniknąć przykrych konsekwencji upadku? Jest na to prosty sposób: wystarczy podczas jazdy trzymać się poręczy.

Chwytasz? Trzymaj się! 

Komunikacja miejska to wciąż najbezpieczniejszy sposób podróżowania po Warszawie. Aby nadal tak było pasażerowie muszą jednak podczas jazdy trzymać się poręczy.

Na stołecznych ulicach zdarzają się różne sytuacje: nieostrożny pieszy wyjdzie na jezdnię przed autobus, kierowca samochodu zagapi się i zajedzie drogę tramwajowi oraz wiele innych zdarzeń, które zmuszają prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej do gwałtownego hamowania. Jeżeli pasażer siedzi albo trzyma się poręczy – z pewnością może czuć się bezpieczniej.

Wciąż jednak niektórzy pasażerowie uznają, że w zupełności wystarczy, jeżeli tylko oprą się o poręcz, drzwi czy okno. Zazwyczaj pochłania ich wtedy bez reszty telefon i zupełnie nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na drodze. Gdy kierowca będzie musiał nagle zahamować, na złapanie się poręczy będzie już za późno i osoba taka uderzy innego pasażera albo wywróci się na podłogę. Obie te rzeczy nie są przyjemne i kończą się w najlepszym wypadku szczerymi przeprosinami, a w najgorszym rozbitym nosem, głową czy złamaniem. O tym aby trzymać się poręczy należy pamiętać również podczas kupowania biletu w automacie umieszczonym w pojeździe.

Partnerami kampanii są Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie i PKS Grodzisk Mazowiecki. Partnerami medialnymi są TVP Warszawa i UrbanInfo.tv.

trzymaj sie

źródło: http://www.ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register