36. Warszawskie Spotkania Teatralne – od 14 do 27 kwietnia

Warszawskie Spotkania Teatralne, organizowane przez Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy – w tym roku od 14 do 27 kwietnia 2016 – to najciekawsze spektakle dla dorosłych i dzieci nie pokazywane dotąd w Warszawie.Tradycyjnie, coś dla siebie znajdą zwolennicy teatru dramatycznego, wielbiciele eksperymentu, wybitnego aktorstwa i literatury.

Teatr musi zachować prawo wolności wypowiedzi pamiętając, że jest sztuką – powiedział podczas konferencji prasowej, poprzedzającej Spotkania, kurator WST Wojciech Majcherek, który dokonał wyboru spektakli dla dorosłych. Spektakle dla dzieci – w ramach Małych spotkań Teatralnych – wybrał Krzysztof Rau.

– Konfrontacja świata twórców teatralnych z bardzo zaangażowaną widownią Warszawskich Spotkań Teatralnych plasuje Warszawę w czołówce miast, dla których kultura i sztuka są integralnymi elementami funkcjonowania miasta. Co roku wydarzenie to utwierdza nas w przekonaniu, że teatr pełni ważną rolę kulturotwórczą oraz edukacyjną, a także kształtuje nasz sposób patrzenia na współczesny świat – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Spotkania będą zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: kulturalna.warszawa.pl, foto: Teatr Dramatyczny

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register