5 roślin do sypialni na lepszy sen

Czy masz problemy ze snem w nocy? Nie jesteś sam!

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło, że niewystarczająca ilość snu jest problemem zdrowia publicznego, przy tym poświęciło jednocześnie tysiące dolarów i godzin próbując znaleźć rozwiązanie problemu. Jeśli wypróbowałeś medytacje, techniki relaksacyjne, lepszy materac, banany, herbaty i inne środki, ale wciąż kręcisz się i obracasz całą noc, ten artykuł jest dla Ciebie! Wszyscy wiemy, że spędzanie czasu w towarzystwie matki natury ma wiele korzyści zdrowotnych. Czy to możliwe, że przynosząc trochę natury do pomieszczenia poprawisz swój komfort snu w nocy? TAK!

Istnieje wiele korzyści z trzymania roślin w swoim domu, w tym:

  • lepsza jakość powietrza
  • zmniejszenie stresu
  • mniejszy lęk
  • lepszy zapach
  • ulga w bólu głowy
  • poprawa nastroju
  • zapobieganie chorobom
  • usprawnione funkcjonowanie mózgu
  • lepszy sen

Ostatniego czasu NASA wykonało badania o możliwościach roślin, które maja działanie uspokajające i oczyszczające środowisko. Oto top 5, które moim zdaniem są najbardziej skuteczne i pomocne dla uzyskania lepszego snu i poprawy klimatu w sypialni.

aloe-vera-467354_1280

1.Aloes

Aloes jest doskonałą rośliną do wnętrz, ponieważ ma wiele zalet i jest łatwy do utrzymania przy życiu! Aloes został wymieniony przez NASA jako jeden z najlepszych oczyszczaczy powietrza i wykazano, że emituje w nocy tlen. Zwiększona podaż tlenu w nocy może pomóc w bezsenności i poprawić ogólną jakość snu. Aloes jest również znany jako „roślina nieśmiertelna” i łatwo go rozmnożyć. Warto rozprzestrzeniać tą popularną roślinę leczniczą w całym domu w celu uzyskania maksymalnych korzyści!

lavender-894919_1280

2.Lawenda

Być może używałeś kiedyś olejku lawendowego, ale czy kiedykolwiek próbowałeś wyhodować własna aromatyczna hodowlę? Wykazano, że  towarzystwo tej rośliny zmniejsza lęki i stres, reguluje tętno, poprawia sen, a nawet przyczynia się do zmniejszenia płaczliwości u dzieci!

jasmin

3.Jaśmin

Jaśmin jest egzotyczną rośliną, u której wykazano, że jej towarzystwo poprawia jakość snu, jak również czujność i produktywność następnego dnia! Już sam zapach tej rośliny zmniejsza niepokój i stres.

bluszcz

4.Bluszcz angielski

Angielski bluszcz (zwany też irlandzkim) jest elegancką i łatwą rośliną w utrzymaniu. Został nazwany numerem 1 wśród naturalnych oczyszczaczy powietrza wg. NASA. Bluszcz może być szczególnie korzystny dla tych, którzy cierpią z powodu astmy lub maja trudności z oddychaniem w nocy. Badania wykazały, że bluszcz w domu pomaga zmniejszyć ilość pleśni w powietrzu aż do 94%! Ponieważ zanieczyszczenia w powietrzu są głównym wyzwalaczem alergii, astmy i innych problemów z oddychaniem, ta niedroga roślina może pomóc znacznie poprawić jakość snu.

wężownica

5.Sansewieria gwinejska (wężownica)

Ta popularna domowa roślina jest łatwa w utrzymaniu i świetnie nadaje się do dekoracji wnętrz. Wężownica poprawia jakość powietrza poprzez filtrowanie, a tym samym poprawia ogólną atmosferę w domu. Niektóre badania wykazały, że posiadanie tej rośliny w pokoju pomaga uniknąć podrażnień oczu, zmniejsza objawy chorób dróg oddechowych, a także może poprawić witalność.

Czystsze powietrze = lepszy sen w nocy i większą produktywność w ciągu dnia!

Większość ludzi nie ma pojęcia, że jakość ich powietrza może wpływać na jakość snu, jak również na ich ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Pleśń i inne zanieczyszczenia mogą być głównym bazowy czynnikiem chorobowym. Umieszczając więcej roślin w domu, zyskasz nie tylko czystsze powietrze, ale może również stwierdzisz, że irytujące objawy, które towarzyszą Ci od lat, znacząco ustąpiły.

źródło: http://motywatordietetyczny.pl, foto: archiwum.allegro.pl, pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register