9 kwietnia – Dzień Pozdrawiania Brunetów

Tak, to kolejne dziwne święto z kalendarza świąt nietypowych….;) w lutym był dzień pozdrawiania blondynek, to dzisiaj czas na brunetów….Ale z tej okazji mam tylko dwa skojarzenia George Clooney i Antonio Banderas. Obaj aktorzy niestety…już posiwieli 😉 Zatem drogie panie rozejrzyjcie się wokół i pozdrawiajcie, wysyłajcie uśmiechy do przystojnych brunetów.

Kobiety wolą wysokich brunetów?

Wyniki badań wskazują, że kobiety i mężczyźni najbardziej cenią w przyszłym partnerze podobne cechy: życzliwość i wykazywanie zrozumienia, inteligencję, urok osobisty, stan zdrowia. Jednak we wszystkich kulturach kobiety częściej niżeli mężczyźni zwracają uwagę na stan posiadania partnera.

Dlaczego tak się dzieje?

Czym jest owa zasobność sprawiająca, że jeden mężczyzna wydaje się kobietom bardziej atrakcyjny od drugiego?

Naukowiec, który zbadał mechanizmy psychologiczne kierujące postępowaniem ludzi w doborze partnera, Dawid M. Buss twierdzi, że współczesne kobiety pojęciu zasobności ewentualnego partnera życiowego nadają różne znaczenia. Mogą to być: zasoby materialne, dobre perspektywy finansowe, wysoka pozycja społeczna, starszy wiek, ambicja i pracowitość, stałość i odpowiedzialność, siła fizyczna, dobre zdrowie, gotowość do inwestowania w dzieci, miłość.

Kilka ewolucyjnych prawd o kobietach:

  • Z badań wynika, że kobiety wolą miłość popartą zasobnością portfela partnera.
  • Kobiety wolą zawierać znajomości z mężczyznami, którzy mają wyższą pozycję społeczną lub prestiżowy zawód, bądź są bardziej wykształceni.
  • Wyniki większości badań wskazują, że kobiety chętniej wychodzą za mąż za mężczyzn sporo od nich starszych, zajmujących wyższą pozycję w hierarchii społecznej.
  • Wyniki badań przeprowadzonych w wielu kulturach wykazały, że kobiety wolą mężczyzn wykazujących cechy pomocne w zdobywaniu zasobów zapewniających rodzinie bezpieczeństwo i niechętnie obdarzają swoimi względami mniej ambitnych, leniwych, niezaradnych osobników.
  • Kobiety przywiązują dużą uwagę do takich cech partnera jak stabilność i odpowiedzialność.
  • Z wysokim, szerokim w barach mężczyzną kobieta czuje się bezpieczniej w dżungli współczesnego miasta.
  • Kobiety, myślące o stałym związku, doceniają gotowość mężczyzny do inwestowania w dzieci swojego czasu i pieniędzy. Mężczyzna zajmujący się dzieckiem jest dla nich bardziej atrakcyjnym kandydatem na męża niż ten, który jest w stosunku do dzieci obojętny.

Ale….

Współczesne kobiety nadal przywiązują dużą wagę do takiej wartości jak miłość. Większość kobiet twierdzi, że nie związałaby się z człowiekiem, którego nie kocha, nawet gdyby on spełniał wszystkie inne wymagania stawiane przyszłemu małżonkowi. Miłość, zdaniem współczesnych kobiet, nadal pozostaje niezbędnym warunkiem zawarcia związku.

Jeśli będzie jeszcze brunetem? Byłoby  to zbyt idealne 😉

Jednym z najważniejszych wyborów, jakich dokonujemy w życiu, jest wybór partnera do założenia rodziny. Od kobiety wymaga to rzeczowej oceny cech mężczyzny, jego potencjału, posiadanych zasobów i umiejętności ich zdobywania. Przedstawiciele psychologii ewolucyjnej uważają, że wszyscy jesteśmy potomkami tych pramatek, które potrafiły dokonywać właściwych wyborów.

A na dzisiejszy wieczór proponuję komedię obyczajową Woodego Allena z 2010 roku. Akcja rozgrywa się w Londynie i ……obejrzyj trailer i cały film 😉

 

źródło: http://kurierwilenski.lt, foto: milosctopasja.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register