Czy klub sportowy „Atak” dostanie od miasta hotel na 15 lat? To zależy od decyzji radnych

Miasto likwiduje hotel „Stadion” przy ul. Brzeskiej i jest skłonne przekazać cały obiekt, bez przetargu, na okres 15 lat dla Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”. Jest już gotowy odpowiedni projekt uchwały w tej sprawie. Przeciwko takim planom protestowali pracownicy tego hotelu.

Projekt uchwały, który trafi jeszcze w tym miesiącu na sesję Rady Miasta, zakłada przekazanie IKS „Atak”, bez przetargu, obiektu hotelowego przy ul. Brzeskiej. Jednak przeciwko takiej decyzji protestowali pracownicy „Stadionu”.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Ratusz zdecydował się na zamknięcie hotelu „Stadion” przy ul. Brzeskiej. Podobno ma trafić pod zarząd Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu potwierdza nasze informacje. Hotel zostanie zlikwidowany z dniem 30 kwietnia br.

Te informacje potwierdził nam dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, Marek Wnuk. Mówił w kwietniu br., że w sprawie przyszłości hotelu żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Jednak w czerwcu sytuacja najwyraźniej się zmieniła.

– Obiekt przy ul. Brzeskiej pierwotnie powstał, jako infrastruktura towarzysząca dla boiska przy ul. Krakusa z szatniami na parterze. Następnie został przekształcony w hotel. Od kilku lat prowadzenie obiektu przynosi straty. Obecny rok wcale nie zapowiadał się lepiej, a straty mogą być jeszcze większe. Stąd też decyzja o zamknięciu obiektu z dniem 30.04.2017 r. Żaden z pracowników nie straci pracy. Wszyscy otrzymają propozycję pracy na innych obiektach Ośrodka (wyremontowana kryta pływalnia przy ul. Robotniczej i obiekt sportowo-noclegowy „Atletikon”). W planie restrukturyzacji MOSiR powstałym przy tworzeniu nowej jednostki budżetowej uwzględniono likwidację obiektów noclegowych z założeniem przekazania budynków nowym podmiotom – informuje dyrektor Marek Wnuk. – Od kilku miesięcy prowadzone były rozmowy z różnymi podmiotami w tej sprawie. Chętnym do przejęcia jest IKS ATAK, który wstępnie przedstawił ciekawą koncepcję zagospodarowania i funkcjonowania obiektu, jako centrum przygotowań sportowych dla zawodników niepełnosprawnych jak również i pełnosprawnych. Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Na najbliższej sesji radni zdecydują jednak czy IKS „Atak” otrzyma od miasta ten obiekt w dzierżawę na okres 15 lat.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały: „Propozycja Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” zmierzająca do przekształcenia obiektu noclegowego w centrum szkoleniowe oraz integracyjno-społeczne zawodników pełnosprawnych i niepełnosprawnych, jak również wykorzystania całego podziemia w organizację odnowy biologicznej i rehabilitacji z elementami siłowni stanowi właściwą drogę w rozwoju elbląskiego sportu. IKS „Atak”, jako stowarzyszenie z wieloletnim doświadczeniem oraz wizją, może sprawnie wykorzystać dostępne środki europejskie na modernizację i adaptację obiektu – tym samym przywrócić pierwotnie planowane dla tego obiektu funkcje. Przekazanie obiektu nie spowoduje utraty pracy przez pracowników, zostaną oni skierowani do pracy na innych obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register