Dziś odsłonięcie muralu Davida Bowie

Dzisiaj, 21 kwietnia o godzinie 18.00 nastapi odsłonięcie muralu Davida Bowie. Stowarzyszenie Stacja Muranów zorganizowała konkurs na taki mural upamiętniający sławnego, ale już nieżyjącego muzyka, który odwiedził Warszawę swego czasu( dokładnie 40 lat temu).Malowidło powstało na warszawskim Żoliborzu, na ścianie domu przy ul. Marii Kazimiery 1.

W maju 1973 r. pociąg Kolei Transsyberyjskiej, którym z Moskwy do Berlina podróżował David Bowie, zatrzymał się na chwilę w Warszawie na przegląd techniczny.

Warszawskie zakupy wykorzystał na swojej kolejnej płycie „Low” (1977). Jeden z utworów, noszący tytuł „Warszawa”, w dużej części oparty jest na kompozycji „Helokanie” Stanisława Hadyny, twórcy „Śląska”.

Malowidło powstało na warszawskim Żoliborzu, na ścianie domu przy ul. Marii Kazimiery 1. Praca przedstawia podobiznę Bowiego – z wrysowanym w motyw pioruna Pałacem Kultury i Nauki.

Konkurs wygrał pomysł Dawida Celek. Organizatorzy dzisiaj o 21.00 zapraszają wszystkich wielbicielu muzyki Davida Bowie na  Plac Defilad 1 do Baru Studio, gdzie wszyscy zgromadzeni krzykną Let’s Dance!

źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl, pap, foto: screen z youtube/emimusic

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register