Turniej szachowy MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival już w ten piątek

Już w piątek, 8 lipca, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7a rozpocznie się MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival. Na listach startowych tego międzynarodowego festiwalu szachowego znalazło się ponad 580 zawodników z 34 krajów. Zmagania arcymistrzów potrwają do soboty, 16 lipca.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa składać się będzie z czterech turniejów. Dzięki temu udział w nim będzie mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i posiadany ranking szachowy. Turnieje:

  • A – Open dla zawodników z rankingiem ELO co najmniej 2200;
  • B – Open dla zawodników z rankingiem ELO od 1600 do 2199;
  • C – Open dla zawodników z rankingiem ELO poniżej 1600 (w tym bez rankingu ELO) oraz
  • D – Turniej Nadziei Szachowych (ur. w roku 2006 i później).

Turniej A, B i C rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Obowiązywać będzie tempo gry: 90 minut na 40 posunięć + 30 minut do końca partii z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii. Turniej D rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Obowiązywać będzie tempo gry: 60 minut na partię dla zawodnika. We wszystkich turniejach obowiązywać będą aktualne przepisy Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).

Swój udział w turnieju A potwierdziło 44 arcymistrzów i arcymistrzyń. Dzięki temu zawody te zapowiadają się jako największy w tym roku turniej open w Europie.

Sponsor tytularny – MetLife zagwarantował wysoki fundusz nagród – 30 000 euro.  Pierwsza nagroda to 5000 euro. Łącznie do wygrania jest 95 nagród pieniężnych oraz drobne upominki dla najmłodszych uczestników festiwalu.Dodatkową pulę nagród w turnieju głównym w wysokości 3000 euro ufundowało Stowarzyszenie Profesjonalnych Szachistów ACP dla członków ACP.

Zawody są współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawę. Zmagania odbywać się będą pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register