Jak aplikować pomadę na włosy? Doradzamy!

Pomady do włosów to coraz chętniej wykorzystywane przez mężczyzn kosmetyki , które pozwalają im cieszyć się z nienagannej, doskonale ułożonej fryzury. Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów tego typu produktów. Warto więc wiedzieć, jak aplikować pomadę na włosy w zależności od tego, na którą postawimy. Jak należy stosować taki kosmetyk do stylizacji włosów? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje pomad do włosów?

Obecnie producenci ponad do włosów oferują nam szeroką gamę tego typu produktów. Ze względu na bazę tego kosmetyku, można podzielić je na pomady woskowe i wodne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej produkowane są na bazie różnego rodzaju wosków, na przykład pszczelego, parafiny czy oleju mineralnego. Charakteryzują się zwartą formułą. Dlatego, aby osiągnąć dzięki nim idealną fryzurę, należy najpierw rozgrzać taki produkt w dłoniach. 

Pomady woskowe dzieli się również w zależności od wykończenia, jakie gwarantują na pomady z lekkim, średnim i mocnym chwytem. Te pierwsze, przede wszystkim nadają fryzurze połysku i delikatnie ją utrwalają. Dlatego najlepiej sprawdzają się w przypadku cienkich lub długich włosów. Pomady ze średnim chwytem z kolei nie zastygają zbyt szybko, a przy tym dają trwały efekt. Z tego powodu polecane są do średnich i grubych kosmyków. Z kolei pomady do włosów z mocnym chwytem, szybko zastygają, dlatego trzeba z nimi pracować sprawnie. Są w stanie ujarzmić każdą fryzurę i z tego powodu są polecane w przypadku problematycznych kosmyków.

Pomady wodne z kolei, jak sama nazwa wskazuje, produkowane są na bazie wody. Dzięki temu znacznie mniej obciążają włosy niż wersje woskowe. Łatwiej się je również zmywa. Z tego powodu polecane są zwłaszcza osobom, które dopiero uczą się układać fryzurę przy pomocy tego typu kosmetyku.

Jak używać pomady do włosów?

Stosowanie pomad do włosów nie różni się mocno od techniki, którą wykorzystuje się podczas nakładania żelu na włosy. W przypadku tego typu kosmetyków należy jednak wcześniej rozgrzać je w dłoni, aby były łatwiejsze w aplikacji. W zależności od fryzury, jaką chcemy uzyskać i stopnia jej utrwalenia, należy wybrać moc pomady lub odpowiednią jej ilość. Kosmetyk taki nakładamy zawsze na suche włosy, a następnie zaczesujemy do tyłu, aby uniknąć efektu sklejonych pasm. Następnie palcami należy wymodelować fryzurę. 

Pamiętajmy, że pomady są zazwyczaj bardzo wydajne, dlatego wystarczy niewielka ilość, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Jeżeli nałożymy zbyt dużo tego kosmetyku, wówczas najprawdopodobniej pasma będą zbyt mocno obciążone. Jeśli korzystamy z pomady woskowej, pamiętajmy o tym, aby zaopatrzyć się w produkt, który poradzi sobie z usunięciem kosmetyku z włosów, a więc o odpowiednim szamponie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register