Miasto ostrzega przed kąpielą w rzece. Zamiast tego proponuje… baseny kryte

W związku z wysokimi temperaturami oraz zbliżającym się okresem wakacyjnym elbląski Ratusz przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg. Władze miasta apelują do mieszkańców, aby nie korzystali z akwenu, w którym kąpiel jest niedozwolona i niebezpieczna.

Zakaz kąpieli i nurkowania w rzece Elbląg, która znajduje się w granicach portu, obowiązuje na mocy Zarządzenia Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013r. Niestety pomimo obowiązujących przepisów nie brakuje chętnych do kąpieli w miejscach niedozwolonych, którzy ryzykują swoje życie i zdrowie. Miejsca najbardziej niebezpieczne to: okolice mostu kolejowego przy ul. Junaków, „ciepła woda” – kanał przy ul. Mazurskiej, okolice drugiego mostu kolejowego w pobliżu portu morskiego i Urzędu Celnego ul. Portowa – Grażyny.

W trosce o bezpieczeństwo elblążan, w tym głównie dzieci i młodzieży pracownicy Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przeprowadzili akcję przeglądu miejsc niebezpiecznych oraz odtworzyli tablice ostrzegawczo – informacyjne „Zakaz kąpieli – miejsce niebezpieczne”.

W okresie letnim miejsca te będą również patrolowane przez Straż Miejską i Policję. Za złamanie zakazu kąpieli, zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń grozi mandat karny do 250 zł lub kara nagany.

– Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zakazów. Zachęcamy jednocześnie do korzystania z bezpiecznych i strzeżonych przez ratowników basenów – krytej pływalni przy ul. Robotniczej oraz Centrum Rekreacji Wodnej „DOLINKA” – czytamy w komunikacie elbląskiego Ratusza.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register