Nowa ustawa medialna jeszcze w kwietniu

Sprawa płatności abonamentu RTV i sposobu pobierania od od obywateli ciągnie się latami. Jest nieuregulowana od kilkunastu lat i nie było sposobu i woli, żeby sie do tego tematu przymierzyć.Obecnie działania PIS w ramach tzw. “nowej ustawy medialnej” idą w tym kierunku, że prawdopodobnie opłata audiowizualna zostanie doliczona do opłaty za prąd. Pisaliśmy o tym za PAP jeszcze w grudniu. Teraz już wiadomo. Trzy projekty ustaw składające się na tzw. dużą ustawę medialną trafią do Sejmu na ostatniej kwietniowej lub pierwszej majowej sesji.

Pakiety projektów dotyczą:

1.zmiany mediów w media narodowe

2. opłaty audiowizualnej

3. przepisów wprowadzających te zmiany

Pierwsza ustawa miałaby wejść w życie juz 1 lipca i przewiduje zmiany TVP, Radia i PAP w media narodowe. Oznaczałoby to wygaszenie wszystkich umów o pracę z pracownikami.

Druga ustawa dotycząca opłaty audiowizualnej miałaby wejść od 1 stycznia 2017 roku i przewiwidywałaby opłatę 12 lub 15 zł doliczaną do prądu do każdego mieszkania. Jeżeli w mieszkaniu jest kilka liczników, to obowiązywałaby jedna opłata. Ale jeżeli jeden właściciel ma kilka mieszkań, zapłaci osobno od każdego mieszkania. Przewiduje się również prowizję dla inkasenta – 45 groszy za punkt poboru energii.

 

źródło: pap.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register