Polski miód pitny zdobył złoty medal w światowym konkursie w USA

Największy międzynarodowy konkurs miodów pitnych odbył się w dniach 18 -19 marca 2016 r. w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Broomfield, w stanie Colorado.

W kategorii „Traditional – Sweet” (miody pitne tradycyjne słodkie) złoty medal zdobył  miód pitny Trójniak Niesycony, firmy Mazurskie Miody Bogdan Piasecki, która jest członkiem Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

W zależności od technologii produkcji miody pitne dzielimy na sycone i niesycone. Z uwagi na udział miodu w trunku w Polsce mamy wybór od czwórniaków do półtoraków. W innych krajach miody pitne klasyfikuje się według smaku oraz użytych dodatków owocowych czy ziołowych.

Miody niesycone są rzadkością na polskim rynku, lecz zdobywają coraz liczniejsze grono wielbicieli. Różnią się aromatem i smakiem od miodów syconych. Dzięki odmiennej technologii produkcji zachowują odżywcze walory miodu pszczelego.

The Mazer Cup International jest najbardziej prestiżowym i największym na świecie konkursem poświęcony miodom pitnym. Organizowany jest już od 90 lat. Zawody odbywają się przez dwa dni. Pierwszy dzień poświęcony jest dla profesjonalnych producentów miodów pitnych posiadających swoje miodosytnie i sprzedających swoje trunki odbiorcom. Drugi dzień zarezerwowany jest na ocenę miodów pitnych domowej produkcji.

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register