Po naszych publikacjach. Czytelnik: „Olsztyn się rozwija, a Elbląg zwija”

Kilka dni temu poruszaliśmy sprawę związaną z brakiem jakiejkolwiek reakcji elbląskich samorządowców na sprawę przynależności administracyjnej naszego miasta. Po naszej publikacji otrzymaliśmy list od Czytelnika – młodego mieszkańca Elbląga.

W tej samorządowej kampanii wyborczej żaden z elbląskich polityków nie zająknął się nawet o tym, o czym rozmawiano głośno jeszcze kilka lat temu. Chodzi o wyrównanie statusu obu miast – Elbląga i Olsztyna. Dziś nasi samorządowcy wolą już ten temat przemilczeć.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/dlaczego-elblascy-politycy-boja-sieolsztyna/

Do naszej redakcji wpłynął list od Adama, młodego mieszkańca Elbląga, który porusza również ten temat.

Jestem młodym elblążaninem, ale urodziłem się jeszcze w woj. elbląskim. Kampania wyborcza trwa w najlepsze, ale żaden z kandydatów nie poruszył tematu przynależności Elbląga. Podczas ostatniej kampanii temat był poruszany w każdym obozie, a teraz jest cisza.

Przed reformą administracyjną zarówno Elbląg, jak i Olsztyn rozwijały się. Nie będę wskazywał, które bardziej bo to nie istotne, ale był widoczny rozkwit. Teraz, po prawie 20 latach Olsztyn dalej się rozwija, liczba mieszkańców zwiększa się, a Elbląg? Elbląg się zwija. Liczba mieszkańców zmniejsza się.

Są huczne propozycje – przyłączenie do woj. pomorskiego, utworzenie woj. elbląskiego/żuławskiego, przeniesienie jednej instytucji wojewódzkiej (urzędu marszałkowskiego lub sejmiku wojewódzkiego).

Według mnie ta ostatnia propozycja czyli przeniesienie jednego urzędu była by uczciwa. Jednak nie chodzi tylko o propozycje. Chodzi o zauważenie problemu. Proszę zauważyć dążenia środkowego Pomorza do utworzenia 17. województwa. Cała Polska wie o ich problemie i nawet rząd składa propozycje utworzenia nowego województwa. A u nas? U nas nikt się tym nie interesuje. Nikt nie wnosi interpelacji. Wierzę, że ten e-mail nie zostanie pominięty i że stworzy dyskusję. Chciałbym, aby jak największa ilość mieszkańców Elbląga dołączyła do dyskusji. Nie bądźmy obojętni.

Osobiście pisałem do polityków elbląskich w tej sprawie, ale albo nie odpowiadają, albo odpowiadają, że nic nie da się zrobić”.

1 komentarz

  • Gru Reply

    14 września 2018 at 18:46

    Bo nasi radni jak i posłowie są w tych sprawach bezradni. I nie ma myśleć, że coś dobrego dla naszego miasta zrobią.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register