Usuwanie skutków podtopień – gdzie po pomoc?

Od dziś w ciągu najbliższych dni do mieszkańców zalanych ulic udadzą się przedstawiciele Komisji powołanej przez Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg. W jej skład wchodzą miejscy urzędnicy, inspektorzy nadzoru budowlanego oraz Zarządu Budynków Komunalnych.

Zadaniem Komisji jest przyjęcie zgłoszeń o stratach, wstępne oszacowanie strat oraz przekazanie informacji mieszkańcom, jaką formę pomocy mogą otrzymać. Komisja przekaże również informacje na klatki schodowe, tym mieszkańcom których nie uda się zastać w momencie wstępnego szacowania strat.

Dziś i w najbliższych dniach Komisja udaje się na ulice: Związku Jaszczurczego, Oboźną, Fabryczną, Zagonową, Fromborską, Bartniczą.

Gdzie zgłaszać szkody?

Osoby poszkodowane w wyniku zalania ulic mogą do 30 września br. zgłaszać poniesione szkody pisemnie, ustnie bądź telefonicznie w następujących miejscach:

– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Winna 9, pok. 317, w godz. 7.30-15.30
tel. 55 625 61 00, 55 625 61 95, 55 625 61 96
– Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (całodobowo), ul. Elizy Orzeszkowej 2,
tel. 55 239 30 40, 239 30 41

Po otrzymanych zgłoszeniach pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktują się z osobami poszkodowanymi i przeprowadzą wywiad środowiskowy, który potrzebny jest do otrzymania wsparcia finansowego w formie zasiłku celowego.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register