W piątek Elbląg czeka paraliż? Rolnicy będą blokowali ulice

Urząd Miejski w Elblągu ostrzega elblążan, że w piątek ulice miasta mogą zostać zablokowane. W tym dniu do naszego miasta zjadą rolnicy, którzy zapowiadają przejazd ciągnikami głównymi ulicami Elbląga. Ostrzegawczy komunikat wydał również Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Urząd Miejski zaleca w piątek komunikację miejską

„W związku z zaplanowanym na najbliższy piątek zgromadzeniem, na terenie Elbląga oraz na drogach dojazdowych do i z miasta wystąpią utrudnienia w ruchu. Protest prawdopodobnie spowoduje również opóźnienia i zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji miejskiej. Zalecamy korzystanie z komunikacji tramwajowej.  W czasie zgromadzenia Policja wyznaczać będzie alternatywne trasy dojazdu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zaleceń służb, w miarę możliwości omijanie dróg, na których planowane są protesty, bądź unikanie tego dnia podróży, gdy nie jest to konieczne” – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

300 pojazdów przejdzie głównymi ulicami Elbląga. Gdzie będą korki?

W piątek w Elblągu może pojawić się nawet 300 pojazdów (traktory, auta osobowe, auta ciężarowe). Protest w Elblągu odbywać się będzie w godzinach od 10.00-15.00. Przejazd ulicami miasta rozpocznie się z ul. Żuławskiej. Następnie protestujący przejadą ul. Warszawską w stronę Ronda LEER, gdzie zawrócą i kierować się będą do Ronda Bitwy Warszawskiej, dalej Aleją Wyszyńskiego, ulicami Rycerską, Pocztową, Browarną do Ronda NSZZ Solidarność, gdzie nastąpi ok. 20 minutowy postój. Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą ul. Brzeską, Płk. Dąbka, 12 Lutego do skrzyżowania ulic: 12-Lutego- Grota Roweckiego – Armii Krajowej, gdzie nastąpi kolejny – ok. godzinny postój.  Po nim protestujący przejadą ul. Hetmańską, Al. Tysiąclecia, Al. Grunwaldzką – do Ronda Bitwy pod Grunwaldem, gdzie zawrócą i ulicami: Al. Grunwaldzką, Tysiąclecia, Wyszyńskiego  i Warszawską wracać będą do ulicy Żuławskiej.

W tym czasie na wskazanych ulicach nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów, bądź czasowe zamknięcia. Przed i po planowanym zgromadzeniu utrudnienia w ruchu mogą występować również na drogach dojazdowych do i z miasta. Na trasie przejazdu protestujących wyłączona także zostanie sygnalizacja świetlna. W takcie protestu Policja wyznaczać będzie alternatywne trasy dojazdu.

Komunikacja tramwajowa będzie funkcjonowała bez zmian. W komunikacji autobusowej możliwe będą opóźnienia, bądź zmiany tras kursowania autobusów, zgodnie z wyznaczonymi przez Policję objazdami. Prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności – informuje Ratusz w Elblągu.

„9.02.2024r. (piątek) w godz. 10:00 do 15:00 – poważne utrudnienia w funkcjonowaniu całej komunikacji miejskiej. W związku z zaplanowanym protestem, polegającym na spowodowaniu utrudnień w płynności ruchu drogowego, w piątek (9.02.2024r.) w godz. od ok. 10:00 do 15:00 spodziewane jest wystąpienie poważnych utrudnień w funkcjonowaniu wszystkich linii komunikacji miejskiej. Możliwe jest wystąpienie znacznych opóźnień, a także odwołanych kursów oraz tymczasowych objazdów organizowanych stosownie do zaistniałej sytuacji na drogach” – alarmuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register