Szpital Miejski zostanie rozbudowany. Pojawi się nowoczesny blok operacyjny

Dziś w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa dofinansowania na rozbudowę i modernizację Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II. Inwestycja polegać będzie na budowie nowego bloku operacyjnego oraz modernizacji 10 oddziałów szpitalnych.

Koszt przedsięwzięcia to prawie 40 mln złotych, z czego prawie 33 mln złotych pochodzić będą z pozyskanych funduszy unijnych. To największa umowa finansowa w ostatnim czasie, a także najbardziej oczekiwana.

–  Dzięki tej inwestycji w ciągu kilku lat będziemy mieli szpital o dobrych standardach, dobrze wyposażony, taki który zapewni mieszkańcom Elbląga i okolic usługi medyczne na właściwym poziomie, a kadrze pracę w dobrych warunkach – zapewnia prezydent Witold Wróblewski.

Głównym celem projektu jest poprawa dostępności i jakości usług medycznych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Elblągu i na terenie Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego/Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

szpital

Przedmiotem projektu jest budowa bloku operacyjnego a także modernizacja oddziałów szpitalnych: Chirurgii Dziecięcej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej,  Położniczo-Ginekologicznego z pododdziałem Neonatologicznym, Otolaryngologicznego, Pediatrycznego   – Dzieci Starsze i Młodsze, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Pododdziału Chirurgii Ręki, Okulistycznego, Rehabilitacyjnego z pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej, Rehabilitacji Kardiologicznej.

Powierzchnia użytkowa bloku operacyjnego wyniesie ok. 2 266 m2 (5 sal operacyjnych). Planowana powierzchnia zmodernizowanych oddziałów ok. 7 488 m2.

Przewiduje się wyposażenie trzech sal operacyjnych w nowy sprzęt medyczny oraz przeniesienie istniejącego sprzętu z sal operacyjnych będących obecnie w użytkowaniu. W ramach rozbudowy obiektu przewiduje się również centralną sterylizatornię. Projektowany blok operacyjny połączony będzie z budynkiem głównym szpitala 3-poziomowym łącznikiem z 2 windami szpitalnymi.

Został wyłoniony Inżynier Kontraktu (oszczędność poprzetargowa: ok. 120.000 PLN), który przeanalizował dokumentację techniczną. Obecnie trwają prace zespołu nad przygotowaniem przetargu na roboty budowlane i dostawy.

Termin realizacji projektu: lata 2017-2020.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register