Woda opada, ruch przywrócony

Wszystko wskazuje na to, że powódź została opanowana. Woda w rzece Kumieli opada. Służby przywróciły ruch na al. Grunwaldzkiej. Także ul. Malborska jest już przejezdna. Nadal jednak utrzymywany jest stan gotowości, a poziom w Kumieli monitorowany.

Jak informowało wczoraj wieczorem „Elbląskie Zatorze” na swojej stronie facebookowej: woda w Kumieli opada. Sytuacja jest stabilna jeżeli nie będzie intensywnie padało. Wzdłuż Kumieli rozstawiono rękawy przeciwpowodziowe i worki z piaskiem. Przejezdna jest już ul. Malborska.

Straż wypompowuje wodę z piwnic. Przepompowywana jest też woda pomiędzy siecią deszczową wspomagając przepompownie. Pompy pracują pełną parą. Strażaków wspomaga wojsko.

Woda w Kumieli opada. Sytuacja jest stabilna jeżeli nie będzie intensywnie padało. Wzdłóż Kumieli rostawiono rękawy…

Publié par Ewa Zawada sur lundi 18 septembre 2017

Źródło: https://www.facebook.com/zatorzanie

1 komentarz

  • danuta Reply

    19 września 2017 at 10:55

    PANIE PREZYDENCIE trzeba pomysleć aby rozbetonowac miasto udroznić studnie pomyślec nad ujarzmieniem niewinnej rzeczki mieszkamy na terenie depresyjnym PRZYPOMINAM TO było preludium co może sie stać jak opady były by większe pogonić do pracy wodociągi słuzby meriolacyje i inne temu podobne Na obradach miasta ten temat to PIORYTET

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register