Elblążanin zamówił spawarkę, a otrzymał…lutownicę

Sytuacja była dokładnie taka jak w powyższym tytule, czyli: zamówił firmową spawarkę a otrzymał nie firmową lutownicę. Co więcej, zamawiający nie miał możliwości zwrotu towaru ani kontaktu ze sprzedawcą. Mężczyzna poczuł się oszukany i zgłosił sprawę na policję.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Pewien elblążanin zamówił przez internet spawarkę znanej firmy, za którą zapłacił przelewem blik. Zdziwił się, gdy odebrał i rozpakował towar, bo paczka zawierała tanią lutownicę, czyli zupełnie inny towar niezgodny z opisem. Problem był w tym, że mężczyzna nie mógł zwrócić towaru nie miał także kontaktu ze sprzedającym. Sprawa trafiła na policję.

Portale sprzedażowe zwykle posiadają sposób na zabezpieczenie takiej transakcji. W niektórych przypadkach dopiero jak potwierdzimy zgodność towaru to sprzedający otrzymuje pieniądze. Trwa to zwykle 1 dzień dłużej jednak transakcja jest dużo bardziej bezpieczna niż przelanie pieniędzy bezpośrednio sprzedającemu i oczekiwanie na paczkę. Pamiętajmy o tym.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register