87-letnia elblążanka uwierzyła oszustce. Straciła 180 tys. zł

87-letnia elblążanka odebrała telefon stacjonarny od kobiety podającej się za córkę kuzynki. Kobieta poprosiła ją o wsparcie w wysokości… 180 tysięcy złotych.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (7.09) w Elblągu. Starsza pani z odebrała telefon, w którym usłyszała kobiecy głos. Rozmówczyni podała się za córkę kuzynki. Płakała. Tłumaczyła jej, że na przejściu dla pieszych potrąciła samochodem kobietę w ciąży.

Następnie rozmówczyni miała przekazać telefon „policjantce” a ta wypytała 87-latkę o posiadane w mieszkaniu kosztowności. Kiedy starsza pani oświadczyła, że ma tylko gotówkę została poproszona, aby pieniądze spakowała do koperty i przekazała „kurierowi”, który przyjdzie do niej do mieszkania.  

Niedługo później kobieta tak właśnie zrobiła. Oddała pieniądze zapakowane w kopertę nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł pod drzwi jej mieszkania. Gdy zorientowała się, że to oszustwo było już za późno. Sprawę zgłosiła na policję.

Rozmawiajmy ze swoimi bliskimi o takich sytuacjach. Uprzedzajmy, że oszuści w ten sposób mogą chcieć wyłudzić pieniądze – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register