Strażacy byli na ćwiczeniach. W tym czasie wybuchł prawdziwy pożar

W poniedziałek 13 listopada br. o godz. 08:12 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu w budynku mieszkalnym dwurodzinnym. Do pożaru doszło w miejscowości Jarzębiec gm. Płoskinia.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków ochotników z OSP Płoskinia, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. W chwili wpłynięcia zgłoszenia o pożarze strażacy PSP rozpoczęli ćwiczenia taktyczno – bojowe na terenie braniewskiego browaru.

Ćwiczenia zostały przerwane a cały potencjał ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej został skierowany na miejsce pożaru obiektu mieszkalnego. Jeszcze przed przyjazdem podmiotów ratowniczych siedem osób opuściło palący się budynek. Strażacy prowadzili działania ratownicze zarówno wewnątrz silnie zadymionych pomieszczeń poddasza budynku oraz z zewnątrz wykorzystując autodrabinę pożarniczą.

Po kilkudziesięciu minutach intensywnie prowadzonych działań gaśniczych pożar został zlokalizowany, a strażacy rozpoczęli żmudne działania na pogorzelisku, docierając do ukrytych zarzewi ognia. Prace rozbiórkowe spalonej częściowo konstrukcji dachu trwały do około godz. 11:00. Na miejscu strażaków wspierali braniewscy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsca prowadzonych działań gaśniczych.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym pożarze. Strażacy apelują o ostrożność i kontrolę urządzeń grzewczych. Na miejsce pożaru przybyło 6 pojazdów ratowniczych i 20 strażaków.

źródło: PSP Braniewo.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register