Wybory samorządowe 2024 w Elblągu. Prezentujemy komitety wyborcze – “Nowy Elbląg”

7 kwietnia br. pójdziemy ponownie do urn wyborczych, wybierając nowych radnych miejskich i prezydenta miasta. Dlatego po kolei prezentujemy Państwu komitety wyborcze, informacje o programach dla Elbląga oraz przedstawiamy sylwetki kandydatów na urząd Prezydenta Elbląga.

KWW Pawła Rodziewicza „Nowy Elbląg”.

To całkowicie nowy komitet wyborczy, złożony jednak ze znanych w Elblągu działaczy społecznych. Jest w nim chociażby Juliusz Marek, założyciel lokalnej telewizji i pasjonat historii Elbląga. Oprócz działaczy organizacji społecznej Nowy Elbląg, komitet wspierają również działacze Polski 2050 Szymona Hołowni.

Kandydatem na urząd Prezydenta Elbląga jest Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów.

Ma 41 lat, urodzony w Elblągu. Jest prawnikiem, mediatorem, wykładowcą akademickim. Od 5 lat Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Elblągu, ale był też dziennikarzem mediów lokalnych. Od kilkunastu lat udziela bezpłatnych porad prawnych. Organizuje wydarzenia, których celem jest edukowanie i kształtowanie świadomości prawnej i obywatelskiej oraz tożsamości lokalnej.

Najważniejsze punkty programu wyborczego:

‎Utworzenie Rad Dzielnic. Rzetelne konsultacje społeczne w kwestiach realizacji kluczowych przedsięwzięć. ‎Dostosowanie transportu miejskiego do potrzeb mieszkańców. Korekta rozkładów komunikacji miejskiej. ‎Przygotowanie planu remontów dróg i chodników – nie tylko w centrum miasta. ‎Wyremontowane Zielone Torowiska. Bezpłatne parkingi wokół placówek medycznych. Poprawa oświetlenia ulic. Komfortowe strefy odpoczynku w szkołach. Opracowanie i wdrożenie programu mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Wyburzenie baraków przy Skrzydlatej, przeniesienie rodzin z dziećmi do mieszkań socjalnych. Zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach. Remonty i modernizacja boisk przyszkolnych. Wsparcie w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania projektu modernizacji stadionu.

‎Zwiększenie finansowania klubów i organizacji sportowych. Zmiana algorytmu przydzielania środków w ramach konkursów. Dokończenie budowy ścieżek rowerowych i połączenie ich w spójną sieć. Rozpoczęcie dyskusji z mieszkańcami, ministerstwem środowiska i ościennymi gminami nad powołaniem Parku Narodowego Wysoczyzny Elbląskiej. Powołanie Elbląskiego Muzeum Techniki. Utworzenie Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Audyt budżetu miasta i restrukturyzacja miejskich spółek. Szeroka współpraca w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Rewizja umów dot. sprzedaży działek niezagospodarowanych zgodnie z przeznaczeniem. Budowa utwardzonego pasa startowego na elbląskim lotnisku. ‎Zagospodarowanie budynków po OHP przy Junaków oraz obiektów powojskowych przy ul. Lotniczej.

Lista kandydatów KWW Pawła Rodziewicza „Nowy Elbląg”.

Okręg nr 1️

1. Paweł Rodziewicz, 41 lat

2. Patrycja Myśliwska, 31 lat

3. Łukasz Pacholski, 40 lat

4. Dagmara Sobieska, 38 lat

5. Kamila Fidala, 39 lat


Okręg nr 2️

1. Mariusz Betler, 44 lata

2. Łukasz Kotyński, 43 lata

3. Magdalena Biedrzycka, 43 lata

4. Zbigniew Kuśmierz, 60 lat

5. Irena Suliga, 56 lat


Okręg nr 3️

1. Radosław Dąbkowski, 41 lat

2. Monika Kozieja, 42 lata

3. Sylwester Sieklicki, 53 lata

4. Joanna Korzątkowska, 37 lat

5. Ewa Wawrzyniak, 42 lata


Okręg nr 4️

1. Monika Dwojakowska, 50 lat

2. Weronika Wójcik, 26 lat

3. Bohdan Konarzewski, 54 lata

4. Stefan Zatorski, 38 lat

5. Ewelina Jeziorska, 40 lat


Okręg nr 5️

1. Artur Pytliński, 24 lata

2. Ewa Obrycka-Błaut, 44 lata

3. Joanna Woźnicka, 40 lat

4. Łukasz Szynkiewicz, 36 lat

5. Katarzyna Jaworska, 43 lata

Strona internetowa: https://www.nowyelblag.pl/

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556915679996

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register