Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Elbląga

Do naszego miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie już elbląscy harcerze przekazali na ręce prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz wiceprezydentów Janusza Nowaka i Michała Missana ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. To symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów.

Bardzo serdecznie dziękuję naszym harcerzom za podtrzymanie tej pięknej tradycji przekazania Betlejemskiego Światła mieszkańcom naszego miasta – mówił prezydent Witold Wróblewski podczas przekazania światła, które odbyło się w Kamieniczkach Elbląskich.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest pod hasłem „Czyńmy pokój”. To piękne przesłanie w dobie licznych konfliktów międzynarodowych ma szczególne znaczenie – choć nie jedyne. Inicjatorzy akcji nawołują, aby “Czynić pokój” również w Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

Elblążanie, którzy chcieliby mieć Betlejemskie Światło Pokoju w swoich domach podczas Świąt mogą po nie przychodzić z własnym lampionem do Ratusza Staromiejskiego, ul. Stary Rynek 25 – w piątek i w sobotę do godz. 18.00 oraz w Wigilię do godz. 13.00.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register