Czy Bayern Monachium zdąży wyjść z kryzysu?

Kibice w Monachium są przyzwyczajeni do tego, że ich klub co sezon wygrywa ligę Niemiec. W tym roku może być to jednak bardzo trudne zadanie. Czy Bayern zdoła jeszcze wrócić na zwycięską ścieżkę?

Trener skłócony z piłkarzami?

Gdy Bayern w zeszłym sezonie nagle zwolnił Juliana Nagelsmanna, w sportowym środowisku zawrzało. Owszem, młody trener miał pewne problemy, jednak od samego początku zapowiadał, że zamierza przeprowadzić w zespole swego rodzaju rewolucję. Jednak nie było mu dane jej zakończyć. W trakcie krótkiej przerwy w rozgrywkach został on zwolniony.

Stało się tak, ponieważ na rynku pojawił się Thomas Tuchel. Doświadczony trener niespodziewanie był dostępny, dlatego zarząd Bayernu postanowił skorzystać z jego usług. Dziś coraz lepiej widać, że niekoniecznie była to dobra decyzja. Od dłuższego czasu mówi się, że szkoleniowiec nie polubił się z największymi gwiazdami w drużynie, a tarcia w szatni stały się przykrą codziennością.

Wszelkie zmiany w Bundeslidze rozsiewają również niepewność wśród tych, którzy lubią obstawiać spotkania. Zanim jednak sam to zrobisz, warto sprawdzić bonusy bukmacherskie dostępnych legalnie u polskich bukmacherów. Listę dostępnych promocji znajdziesz między innymi w tym miejscu: https://najlepsibukmacherzy.pl/bonusy-bukmacherskie/.

FC Hollywood znów zawodzi

Niestety, w Bayernie nie po raz pierwszy duża ilość gwiazd sprawia, że tworzą się konflikty. Nie każdy trener potrafił zapanować nad znanymi piłkarzami. Wiele wskazuje na to, że Tuchelowi na ten moment się to nie udaje. W dodatku klub cały czas znajduje się za plecami drużyny z Leverkusen, która rozgrywa fantastyczny sezon.

Zdaje się, że tegoroczne rozgrywki mogą być dla Bayernu rozczarowujące. Mimo to należy pamiętać o tym, że póki piłka w grze, to wiele może się jeszcze wydarzyć. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ta drużyna ma w sobie tyle jakości.

Nie od dziś wiadomo, że w topowych drużynach ważną rolę odgrywa atmosfera. Nawet znakomici piłkarze potrafią zawodzić, jeśli coś ich dręczy. Z tego powodu szansą na naprawę sytuacji mogłoby być pogodzenie się trenera z piłkarzami. Jednak czy do tego dojdzie?

Kane nadal bez trofeum?

W tym wszystkim przykry jest również fakt dotyczący Harry’ego Kane’a. Angielski piłkarz dołączył obecnym sezonie do Bayernu po to, aby zdobywać trofea. W poprzednim klubie nie mógł na nie liczyć, dlatego wybranie wielokrotnego mistrza Niemiec nie mogło dziwić. Paradoksalnie, właśnie w tegorocznych rozgrywkach Bawarczycy mogą po raz pierwszy od wielu lat niczego nie wygrać.

Tymczasem Kane robi co może, aby wyprowadzić klub z kryzysu. Z całej drużyny to do niego można mieć najmniej pretensji. Piłkarz rozgrywa znakomity sezon pod kątem indywidualnych statystyk. W Bayernie doczekali się świetnego zastępstwa dla Roberta Lewandowskiego. Jednak piłka nożna to gra drużynowa, dlatego nawet tak świetne liczby będą mieć gorzki smak, jeśli na koniec nie przełożą się one na upragnione trofeum.

Czy Bayernowi uda się pozbierać? Ciężko powiedzieć. W lidze lider jest w znakomitej dyspozycji, a Liga Mistrzów również jest niezwykle wymagająca. Bawarczycy pokazywali jednak już niejednokrotnie, że stać ich na wiele.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register