Edmund Szwed: Czy po najbliższych wyborach samorządowych Elbląg wejdzie na drogę rozwoju ?

Obserwując elbląskie portale internetowe i zamieszczane na nich treści i komentarze, wynika jednoznacznie, że nie tylko elblążanie ale i mieszkańcy lokalnych społeczności w Polsce są zdeterminowani, by w nadchodzących wyborach samorządowych przerwać trwającą od dekad praktykę rządów tych samych partyjnych polityków” – pisze Edmund Szwed, bezpartyjny kandydat na prezydenta Elbląga w wyborach w 2014 r.  – Polityków, którzy swymi rządami doprowadzają gminy do zapaści gospodarczej a mieszkańców do apatii społecznej”.

Okazało się również, że mylny jest osąd, że partyjni włodarze i radni, to dobry sposób na realizację potrzeb mieszkańców i rozwój miast i gmin. Po wyborach upartyjnieni samorządowcy zwykle zapominają o swoich obietnicach wyborczych składanych mieszkańcom a realizują interesy swojej partii i swego elektoratu. 

Elblążanie, wiele na to wskazuje, że w nadchodzących wyborach samorządowych chcą wybrać nowego prezydenta i nowych radnych spośród samych siebie, a nie jak dotychczas niezmiennie z grona tych samych, samo mianujących się polityków partyjnych. Ostatnie trzy dekady na przykładzie Elbląga, wyraźnie pokazały, że  rządy partyjnych prezydentów i radnych nie są najlepszą drogą do rozwoju Elbląga.

Dzisiaj elblążanie w przestrzeni medialnej wyrażają coraz większe przekonanie, że jedynym sposobem, by  Elbląg wyrwać z zapaści gospodarczej i wprowadzić go na drogę rozwoju gospodarczo – społecznego, jest potrzeba gruntowej przebudowy samorządu. Jednak by tak się stało, potrzebna jest roztropność i  odwaga elblążan, by w nadchodzących wyborach samorządowych mieszkańcy wybrali prezydenta i radnych z bezpartyjnego z Komitetu Wyborczego Wyborców.

To przecież mieszkańcy Elbląga powinni decydować o najważniejszych dla nich sprawach. To właśnie wola mieszkańców musi mieć zawsze decydujące znaczenie w sprawach, które ich dotyczą. Mają prawo do współdecydowania, poprzez aktywny udział. Uważam,  że elblążanie słusznie  zmierzają w kierunku tworzenia Komitetu Wyborczego Wyborców (KWW Elbląg). Tym samym, poprzez inicjatywę oddolną elblążanie mogą wziąć sprawy w swoje ręce i decydować o swojej przyszłości i swoim losie.

Wyrażam przekonanie, że nowy prezydent i nowi radni wybrani przez elblążan i z elblążan, będą zdolni skutecznie dokonać takich zmian, które pozwolą rozwiązać wiele problemów Elbląga i jego mieszkańców. A problemów do rozwiązania Elbląg ma ogromnie dużo, stąd też uważam, że w najbliższych wyborach na objęcie  funkcji prezydenta Elbląga, największe szanse u elblążan ma osoba bezpartyjna –  kandydat  Komitetu Wyborczego Wyborców.                                            

Utworzony przez mieszkańców Elbląga – Komitet Wyborczy Wyborców – Polska Krajem Przyszłości (KWW PKP),  składający się z bezpartyjnych  mieszkańców, byłby jednym z 2 477 gminnych Komitetów Wyborczych Wyborców – Polska Krajem Przyszłości (KWW PKP), który jak żaden komitet posiada bardzo konkretny program wyborczy. Wpisanie się na listę kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców – Polska Krajem Przyszłości (KWW PKP), rodzi prawdopodobieństwo wygrania wyborów. Wysoce prawdopodobne jest, że Komitet Wyborczy Wyborców – Polska Krajem Przyszłości (KWW PKP), będzie jedynym komitetem wyborczym w gminie, który będzie mówić o konkretnych rozwiązaniach, co zrobi, jak to zrobi i skąd pozyska na nie środki finansowe, by cele wyborcze zrealizować.

Program wyborczy KWW PKP, jest bardzo konkretny i mierzalny a głównym jego atutem jest  zdolność uruchomienia  w każdej polskiej gminie  źródła  taniej energii  elektrycznej i cieplnej. 

Program wyborczy KWW PKP ponadto niesie ze sobą zdolność uruchomienia wzrostu wskaźnika demograficznego Polaków, poprzez  dostępność mieszkańców do:

1. żłobków, przedszkoli, szkół wszystkich poziomów,  obiektów dla samorządu i jednostek podległych spełniających wymogi Dyrektywy UE z darmową energią elektryczną i cieplną,

2. do funkcjonowania darmowego i sprawnego transportu publicznego z darmową energią elektryczną,

3. taniej energii elektrycznej i cieplnej, dzięki czemu mieszkańcy gmin unikną konieczności „zabójczych”  dla Polski  i Polaków opłat na Fit for 55 i ETS,

4. możliwości wynajmu domu plus energetycznego  o powierzchni 146,1 m², w pełni  wykończonego i wyposażonego w sprzęt AGD  z  2 garażami i darmową energią    elektryczną i cieplną za kwotę czynszu  wynoszącą 540 zł/mieś.

5. nowych w Elblągu miejsc pracy z wynagrodzeniem na szeregowym stanowisku  9000zł netto.

Uważam, że „pokojowe pospolite ruszenie elblążan”,  jest  drogą prowadzącą do dobrych  zmian w Elblągu.

P.S.

O dalszych szczegółach programu wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców – Polska Krajem Przyszłości (KWW PKP) dowiecie się  Państwo w następnym artykule.

Edmund Szwed

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register