Edmund Szwed. O czym przed wyborami samorządowymi 2024, każdy wyborca wiedzieć powinien?

Jeden z elbląskich portali internetowych przeprowadził wśród elblążan sondę, zadając pytanie: „czym będą się kierować oddając głos na karcie wyborczej w kwietniu”? Najwięcej mieszkańców Elbląga, bo aż 24,7 % odpowiedziało, że będzie kierować się przynależnością partyjną kandydata. Zaiste, trudno niekiedy pojąć rozumowanie znacznej części elblążan i ich sposób dążenia do poprawy jakości swojego życia i miasta – pisze Edmund Szwed, bezpartyjny kandydat na urząd Prezydenta Miasta Elbląg w 2014 r.

Żyjemy w bardzo trudnym okresie dziejowym

Unia Europejska wprowadza różne dyrektywy, które mogą bardzo mocno utrudnić życie mieszkańcom całej Polski. Wśród nich trzeba wspomnieć o Dyrektywie UE Fit for 55, ETS 2 i EPDB, tzw. dyrektywie budynkowej, która ma doprowadzić wszystkie budynki mieszkalne, firmowe i urzędowe do tzw. klasy energetycznej A i zero emisyjności oraz wprowadzić opłaty do budownictwa i transportu z tytułu emisji CO2.

Skutkiem tych dyrektyw będzie konieczność zapłacenia przez Polskę opłat do systemu ETS 2 i Fit for 55, które do 2030 r. mają wynieść 189 mld Euro 189 x 4,6 zł/Euro = 869 mld zł, co przy 38 mln obywateli oznacza, że każdy będzie musiał zapłacić 22 868 zł, a przy 4 osobowej rodzinie będzie to 91 474 zł co oznacza, że rocznie będzie to 15 246 zł, a miesięcznie 1270 zł.

Unia Europejska wprowadza także na mocy Dyrektywy Unijnej EPDB klasyfikacje energetyczne budynków na wzór sprzętu AGD tzw. klasy od A do G. Spowoduje to konieczność  ponoszenia ogromnych nakładów na modernizacje budynków, aby doprowadzić je do zero emisyjności.

Zgodnie z tą Dyrektywą Unijną co 3 lata każdy budynek będzie musiał mieć podniesioną klasę energetyczną o jeden stopień. Skoro klas energetycznych jest 7 to oznacza, że przez 21 lat będziemy mieszkać na budowie i non stop modernizować budynki w których mieszkamy. Dotyczy to  również obiektów przemysłowych, handlowych, usługowych i administracji rządowej i samorządowej.

Rząd swoich pieniędzy nie ma. Mimo najlepszej jego woli, ma  tyle ile nam Polakom zabierze lub  zadłuży nas na pokolenia. Czyli, ten koszt poniesiemy my,  Polacy. Dla wielu rodzin będzie to wręcz tragedia.

Czy Polska i Polacy mogą uratować się  od  tego  katastroficznego  scenariusza?

Jest tylko jedno rozwiązanie. Natychmiast należy uruchomić na poziomie wszystkich gmin w Polsce Gminny Program Gospodarczy, który pozwoli Polsce i Polakom uciec spod miecza Dyrektyw Unijnych i nie płacić daniny na Fit for 55 i ETS 2.                                                                      

Inaczej będzie wyglądał gminny program na terenie gmin w miastach będących siedzibami powiatów (380) i inaczej na terenie małych gmin (2477-380 = 2097), w których będzie polegał na samolikwidacji urzędów gminnych i przekazaniu kompetencji w zakresie obsługi mieszkańców do dużych gmin. Nastąpi połączenie małych gmin z gminami powiatowymi. Dzisiaj większość spraw w gminie można załatwić za pośrednictwem  internetu, a gdy zaistnieje konieczność osobistej wizyty, to darmowa komunikacja publiczna to ułatwi.

Do końca 2025 r Fundacja Demograficzna wybuduje konieczne obiekty kubaturowe dla gmin powiatowych i wszystkich podmiotów zależnych i nieodpłatnie przekaże je gminom oraz dostarczy autobusy elektryczne w koniecznej ilości.

Aby nie płacić tych danin przy korzystaniu z energii elektrycznej, należy wybudować w ciągu 6 lat 136 666 agregatów geotermalnych o mocy 1 MWe pracujących 365/24h. Energię będziemy czerpać z płytkiej geotermii o głębokości do 100 m, która za pośrednictwem politropowych pomp ciepła pracujących w kaskadzie wytworzy parę o temperaturze 450 st.C, która podana na klasyczną turbinę parową napędzi generator elektryczny o mocy 1 Mwe. Każdy dom  będzie miał w odległości mniejszej niż 500 m takie źródło energii, które będzie zasilać 150 domów.

Moc obecnego  systemu  elektroenergetycznego to 26 000 MWe, natomiast program  proponowany

przez Komitet Wyborczy Wyborców – Polska Krajem Przyszłości ( KWW PKP ) stworzy w Polsce zieloną moc 136 666 MWe, czyli pięciokrotnie większą od obecnie w Polsce istniejącej.

Opracowane przez polską myśl naukową rozwiązania, znajdują się w programie wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców – Polska Krajem Przyszłości ( KWW PKP ). Dzięki tym rozwiązaniom Polacy uciekną spod miecza UE i nie będą musieli płacić daniny na Fit for 55 i ETS.

Opracowanie programu zostało oparte o następujące wyjściowe założenia:

• z powodu Dyrektywy Unijnej Fit for 55 oraz ETS 2 żaden dom w Polsce nie spełnia wymogów Dyrektywy EPDB, dlatego istnieje konieczność wybudowania 13,5 mln nowych domów dla istniejących gospodarstw domowych oraz 2 mln domów brakujących na rynku, czyli łącznie 15,5 mln domów.

• żaden obiekt użyteczności publicznej (żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie lekarskie itp.) również nie spełnia wymogów wspomnianych dyrektyw,

• żaden obiekt przemysłowy również nie spełnia wspomnianych dyrektyw,

Wniosek: trzeba stworzyć nowy system finansowania transformacji polskiej gospodarki oparty o środki pozyskiwane z poza Polski, czyli z eksportu usług i towarów.

Środowisko Fundacji Demograficznej stworzyło taki system, oparty o wykorzystanie darmowej energii elektrycznej pochodzącej z agregatów geotermalnych. Jakie gminy powinny być zainteresowane wdrożeniem tego projektu? Praktycznie każda gmina, gdyż korzyści z uczestnictwa w tym projekcie są ogromne. W wyniku jej uczestnictwa, duże gminy pozyskają bez emisyjne, plus energetyczne obiekty użyteczności publicznej spełniające Dyrektywy Unijnej Fit for 55 oraz ETS 2. Będą to urzędy gminne i starostwa powiatowe, żłobki, przedszkola, szkoły wszystkich poziomów, przychodnie lekarskie, nowoczesne szpitale powiatowe, autobusy elektryczne, bezpłatna komunikacja publiczna.

Przykładowo duże gminy (380) o liczbie 100 000 mieszkańców, dzięki tym rozwiązaniom pozyskają także każdego roku, dodatkowe wpływy do budżetu w wysokości 29,52 mln zł/rok z tytułu podatku PIT. W gminach tych Fundacja Demograficzna stworzy ok. 7 000 miejsc pracy z wynagrodzeniem 9 000 zł netto dla szeregowego pracownika, 12 000 zł dla kierownika i 15 000 zł netto dla dyrektora. Wszyscy mieszkańcy Polski unikną „zabójczych” opłat na Fit for 55 i ETS 2.

Konkludując.  Wszyscy dookoła, mówią jak jest źle i kto jest temu winien. Komitet Wyborczy Wyborców – Polska Krajem Przyszłości (KWW PKP) zostawiając przeszłość  za sobą  mówi, jak i co należy zrobić, by ten stan zmienić na lepszy.

Edmund Szwed

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register