Spór w EPWiK w Elblągu. Pracownicy domagają się podwyżek

Zrzeszony w Związkowej Alternatywie Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług w Elblągu wszedł w spór zbiorowy z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągiem i Kanalizacji.

Przyczyną sporu są bardzo niskie wynagrodzenia dla pracowników Zakładu. Większość pracowników o długim stażu pracy zarabia łącznie ze wszystkimi dodatkami kwoty w okolicach 5000 zł brutto, a więc kwotę niewiele wyższą od płacy minimalnej.

Nasz związek domaga się między innymi dodatku za staż pracy, ale też wprowadzenia mechanizmu podwyżki płac uwzględniającego średni wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej i inflacji oraz opracowania jasnych kryteriów określających możliwe nierówności płacowe wśród pracowników na tych samych stanowiskach. Związkowcy domagają się również wliczenia do pensji zasadniczej 10% premii – informuje Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa

Jak przekazują związkowcy, w ramach sporu zbiorowego doszło już do pierwszego spotkania z władzami spółki w Elblągu, ale niestety nie udało się na nim osiągnąć żadnego porozumienia.

Pracodawca póki co nie chce wyjść naprzeciwko oczekiwaniom strony związkowej, choć jej roszczenia są bardzo niewygórowane – dodaje Piotr Szumlewicz.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register