Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia w Elblągu

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu ma zaszczyt zaprosić na wystawę „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”, która jako pierwsza w historii połączyła bohaterów kultowego komiksu z nauką. Opowieść prezentowana na wystawie wplata zabytki archeologiczne w zdarzenia, sytuacje i przedmioty przedstawione przez Janusza Christę, autora komiksu. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 października o godzinie 17.00 w budynku Gimnazjum elbląskiego muzeum.

Janusz Christa, czerpiąc inspirację z zachodnich komiksów (szczególnie francuskich), stworzył plejadę niesamowitych postaci, z parą rodzimych herosów na czele, czyli Kajkiem i Kokoszem. W sposób niezwykle barwny, zabawny i z przymrużeniem oka, opowiadał o dawnej słowiańskiej kulturze i obyczajach, posługując się językiem komiksu, Wystawa ta przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Dla jednych będzie to sentymentalna podróż w czas dzieciństwa, dla innych spotkanie z nieznanymi dotąd bohaterami, dla jeszcze innych może stać się bodźcem do zgłębienia tajników historii.

Ekspozycja została przygotowana przez Grodzisko w Sopocie, Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Autorami scenariusza wystawy są: Paweł Pogodziński oraz Wojciech Łowicki, współautorami – Paulina Christa, Radosław Gieremek i Krzysztof Panicz.

Po otwarciu zaplanowane jest spotkanie z autorem wystawy, Pawłem Pogodzińskim, archeologiem i popularyzatorem archeologii, kierownikiem Oddziału Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – „Grodzisko w Sopocie”. Spotkanie odbędzie się w ramach Kawiarenki Historycznej CLIO, na którą zapraszają Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register