Trwają Świąteczne Spotkania Elblążan /zdjęcia/

Elbląska Starówka tętni przedświąteczną atmosferą i gwarem elblążan. Oprócz straganów z rozmaitościami na mieszkańców czeka też wiele atrakcji, w tym koncerty muzyczne czy pyszny świąteczny bigos.

Aromatyczne stoiska

Aromatyczne wędliny z różnych zakątków kraju – m.in. półgęsek – ale także z Litwy, czy dania tatarskie. Tego chleby. górskie serki, miody i słodycze. Mnóstwo wyrobów rękodzielniczych – różnego rodzaju upominki, ozdoby świąteczne. Można się ubrać i to dosłownie od stóp do głów.

Przez cały dzień trwa również zbiórka darów dla zwierzaków z elbląskiego schroniska.

Pomoc zwierzakom

O 18:20 rozpoczęła się licytacja na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt. Przez cały dzień były również zbierane dary dla czworonogów. Elblążanie przynosili karmę, koce i inne potrzebne rzeczy. Zbiórka i licytacja dla zwierzaków będzie prowadzona również w niedzielę.

Na jarmarku wciąż tłoczno. Niezmiennie trwa oblężenie zjeżdżalni. A na scenie wystąpiła z jasełkami młodzież z Rychlik. Koncert gwiazdy – Magdy Steczkowskiej – o godz. 19. Jutro wystąpi Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

300 kg bigosu

Bigos smakował wszystkim. Palce lizać. Kwaskowatość kapusty przełamana lekką nutą miodu. Przepyszne kawałki mięsa i kiełbaski oraz wędzonego boczku. Także… 300 kg bigosu rozeszło się w godzinę. Kucharze ze Stowarzyszenia Elbląskich Szefów Kuchni mają prawo być z siebie zadowoleni. Przypominamy, że jutro serwowany będzie bigos wojskowy. Czy któryś okaże się smaczniejszy?

Przypominamy, że na najmłodszych czeka św. Mikołaj, a w piernikowej chacie można wykonać przepiękne ozdoby świąteczne. Cały czas czynna jest pontonowa zjeżdżalnia.

Jarmark potrwa dzisiaj do godz. 21.00.

Informacje i foto: UM Elbląg

1 komentarz

  • Marta Reply

    17 grudnia 2018 at 06:43

    W drugi dzień Spotkań Elblążan pod wieczór dzieci mogły spotkać św.Mikołaja z Pasłęka. Przyjechał z dwoma workami paczek. O tym już nikt nie wspomniał. Moje dzieci otrzymały dwie piękne paczki i zrobiły sobie zdjęcia z Mikołajem,o którym czytałam w Dzienniku Elbląskim w wydaniu świątecznym-Wolontariusz Roku 2018. Podziwiam od lat,a wczoraj mogłam spotkać go osobiście ,spacerującego po Starówce Elbląga. Dziekuję.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register