Skusiła go reklama w internecie. Postanowił inwestować

Miał komputer i konto bankowe więc postanowił, że będzie inwestował. Współpracę rozpoczął od znalezienia reklamy „o inwestowaniu” i kliknięciu w nią. Później poszło już z górki konsultanci sami zadzwonili i wskazali nawet mężczyźnie konto, na które ma przelewać pieniądze. Na drodze do zostania milionerem stanęła mu dopiero pani w banku oraz policja.

Cała historia rozegrała się w Elblągu. 70-latek miał komputer i dostęp do konta bankowego poprzez aplikację. W internecie znalazł reklamę, która zachęciła go do zainwestowania pieniędzy. Po krótkim czasie „konsultanci” oddzwonili do niego więc zarabianie miało być bardzo proste a zysk duży. 70-latek stanął przed wizją szybkiego pomnożenia pieniędzy.

Na początku przeszkodził mu system bankowy, który zablokował dostęp do konta, wykrywając operacje wskazujące na dostęp do niego innych osób. Poirytowany 70-latek, aby dalej móc wykonywać przelewy poszedł do banku, aby odblokować konto. Tu spotkał się z serią pytań ze strony pracownicy banku. Ta stwierdziła, że może on być ofiarą oszustwa, a przynajmniej usiłowania i wezwała policję.

Policjanci operacyjni którzy przyjechali na miejsce wytłumaczyli z czym mężczyzna ma do czynienia oraz weszli w kontakt z rodziną 70-latka, aby pomóc mu przy zabezpieczeniu nowego konta oraz zmianie numeru telefonu. Tym razem szybka reakcja i czujność pracowników banku uchroniła mężczyznę przed utratą pieniędzy.

Niech ta historia będzie przestrogą dla innych, szukających szybkiego zysku i sposobu na pomnożenie pieniędzy.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register