Spacer po Elblągu śladami Kopernika

Zapraszamy wszystkich miłośników Elbląga na niezwykły spacer śladami Mikołaja Kopernika po naszym mieście. Spacer odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października, wymarsz o godz. 11:00 spod siedziby Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Wycieczkę poprowadzi Leszek Marcinkowski z elbląskiego oddziału PTTK.

Spacer jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Kosmos w zabytkowych drukach Biblioteki Elbląskiej”, prezentującej unikatowe druki o tematyce astronomicznej.

Podczas spaceru odwiedzimy miejsca zlokalizowane na elbląskim Starym Mieście związane z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika, który jak wiemy, wielokrotnie miał okazję przebywać w Elblągu. Przewodnik opowie m.in. o związkach Kopernika z elbląskim kościołem św. Mikołaja, który był miejscem ważnych wydarzeń w życiu astronoma oraz o renesansowym Elblągu, będącym wówczas znaczącym ośrodkiem kulturalnym i naukowym.

Przewidywany czas trwania spaceru – 2 godziny. Długość trasy – ok. 2 km. Spacer rozpoczyna się o godzinie 11:00, przed wejściem głównym Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7.

Zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register