To był prawdziwy spektakl Małego Europejczyka na deskach Teatru w Elblągu

Takiego przedstawienia jasełkowego nie powstydziłby się profesjonalny teatr! Zwłaszcza, że przedstawienie świąteczne zaprezentowali nie aktorzy, a dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu, na którego czele stoi niezwykła dyrektor – Wioleta Stępczyńska. To było niesamowite wydarzenie na scenie Teatru Dramatycznego w Elblągu.

W Małym Europejczyku w Elblągu jak w Akademii Pana Kleksa

Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu można z powodzeniem porównać do baśniowej Akademii Pana Kleksa. Tu właśnie dzieci są zawsze najważniejsze, a codziennie dyrektor Wioleta Stępczyńska oraz niezwykle zaangażowana kadra pedagogiczna niemal „stają na głowie”, aby zawsze czymś dzieciaki zaskoczyć, rozbawić, zaangażować, nauczyć – tu przedszkolaczki uczą się głównie przez wspaniałą zabawę.

Jasełka w iście hollywoodzkim stylu w żłobku i w przedszkolu w Elblągu

Tak było także, po raz kolejny już, przy organizacji świątecznych jasełek Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu. Te postanowiono przygotować w iście bajkowym stylu. Nowością był fakt, że tym razem to świąteczne, magiczne przedstawienie naszych Małych Europejczyków nie odbywało się na terenie naszego obiektu, ale … na prawdziwej scenie Teatru Dramatycznego w Elblągu.

Tłem zaś była przepiękna sceneria, na której dzieci zaprezentowały zachwycające jasełkowe przedstawienie w iście hollywoodzkim stylu i rozmachu. Z oszałamiającą wręcz choreografią w wykonaniu dzieci i Pań Nauczycielek.

To trzeba było zobaczyć na własne oczy. Jeśli zaś nie było Was tego dnia z nami, możecie obejrzeć nasze przedstawianie jasełkowe na naszym kanale na youtube.pl.


– Trzeba powiedzieć, że w naszym jasełkowym przedstawieniu brały udział wszystkie dzieci z Małego Europejczyka – mówi Wioleta Stępczyńska, dyrektor Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk. – Tu muszę bardzo podziękować naszej kadrze pedagogicznej, za wspaniałe przygotowanie dzieci do występu, a przede wszystkim rodzicom za ich wielkie zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych strojów.

Dzieci bowiem były ubrane „tematycznie” – występowały jako mikołaje, skrzaty, śnieżynki. Cały show odbywał się przy dźwiękach muzyki na specjalnie przygotowanej scenie, a kulminacją wydarzenia było pojawienie się „prawdziwego” Grincha, który postanowił „ukraść” święta. Na co oczywiście nie pozwoliły dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

Zachwyt, radość, niedowierzanie, euforia, podziw – takie emocje towarzyszyły wszystkim, którzy to dziecięce show jasełkowe mogli oglądać na żywo. Rodzice naszych dzieciaczków byli pod olbrzymim wrażeniem – wystarczy poczytać ich komentarze na naszej stronie na facebooku!

Więcej filmików i zdjęć z tego wydarzenia możecie obejrzeć na naszej stronie na Facebooku:

https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu – dla dzieci i dla dobra dzieci

Nowy obiekt przedszkola w Elblągu to nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 1500 m2. Posiada 12 sal dydaktycznych (cztery sale na każdej kondygnacji, każda o powierzchni prawie 100 m2 – edukacyjne, logopedyczne, sensoryczne, rehabilitacyjne, językowe), nowocześnie wyposażone w najnowsze, również w multimedialne pomoce naukowe. Każda z sal ma również własny taras oraz łazienki.

Do budynku przylega także olbrzymi (2000 m2) i świetnie urządzony plac zabaw, w pewnej części zalesiony, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Ukształtowanie terenu placu zabaw przy prywatnym żłobku w Elblągu zaprojektowali architekci przestrzeni. Zostały więc tam utworzone również lekkie wzniesienia i górka.

Dzieci do swojej dyspozycji mają tu zjeżdżalnie, trampoliny, drewniane wigwamy, domek na drzewie, piaskownice, liczne zabawki oraz stoły, przy których mogą w pogodne dni zjeść posiłki na świeżym powietrzu. Latem na placu zabaw przy Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu pojawiają się baseny oraz kurtyny wodne. Zimą to świetne miejsce do walki na śnieżki czy do zjeżdżania na sankach.

W Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu dzieci po prostu nie mogą się nudzić. Każdy tydzień w tym elbląskim przedszkolu to ciekawe zajęcia edukacyjne, wycieczki całodniowe, ciekawi goście, wizyty w instytucjach kultury, spotkania ze zwierzątkami – żywe lekcje, imprezowe nocki w placówce, wizyty teatrzyków, występy na scenie, fantastyczne jasełka świąteczne.

Dodatkowo dzieci uczestniczą w codziennych lekcjach j. angielskiego, zajęciach tańca, judo, jogi, gry w piłkę, zajęciach artystycznych z plastykiem – w specjalnie przystosowanych do tego salach tematycznych. Mamy w naszym żłobku i przedszkolu w Elblągu nawet salę kinową!

To wszystko pozwala nie tylko na prowadzenie edukacji w sposób najbardziej przyjemny dla dzieci, ale również rozwija ich zainteresowania i pasje, które zaprocentują w przyszłości.
 

Najlepszym przedszkolem i „starterem” dla Państwa pociech będzie Przedszkole „Mały Europejczyk” w Elblągu!

– W Małym Europejczyku, po prostu każdemu z nauczycieli się chce pracować z dziećmi i dla dzieci. Jesteśmy chyba jedynym przedszkolem i żłobkiem w Elblągu, gdzie nawet zimą organizowane są zajęcia na świeżym powietrzu, wycieczki, teatrzyki, wizyty ciekawych gości, zwierzątek. Bez zmian odbywają się wszystkie zajęcia artystyczne i ruchowe. U nas życie wprost tętni, a Mały Europejczyk otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 19.00 – dodaje dyrektor Wioleta Stępczyńska.

Dlatego to, co nie uda się zorganizować w innym przedszkolu w Elblągu, zawsze świetnie udaje się właśnie w Małym Europejczyku.

Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1, 2, 3 szkół podstawowych.

Chcecie do nas dołączyć? Dzwońcie już teraz!

Tel. 515 406 883

Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu

ul. Dąbrowskiego 33/1, 82-300 Elbląg

e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register