168 elblążan chorych na COVID-19. Prezydent apeluje do mieszkańców

Według danych elbląskiego Sanepidu mamy w Elblągu 168 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Aktualnie 534 osoby objęte są kwarantanną, a 33 nadzorem epidemiologicznym. Jeśli chodzi o Szpital Miejski to przebywa w nim obecnie 48 pacjentów, w tym 25 na oddziale zakaźnym, 18 na oddziale chorób płuc oraz 5 na OIOM. W większości nie są to jednak mieszkańcy naszego miasta.

– Cały czas, monitorujemy sytuację w elbląskich szkołach podstawowych i średnich. Są zachorowania wśród nauczycieli i uczniów. Na dziś 304 uczniów ma zawieszone zajęcia w szkole – informuje prezydent miasta Witold Wróblewski.

– Proszę również – szczególnie osoby starsze, które są najbardziej narażone o pozostanie w domach. Przypominam jednocześnie, że w celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, przy wsparciu Urzędu Miejskiego, realizuje akcję pomocową – dodaje prezydent Elbląga.

Akcja skierowana jest do zdrowych mieszkańców Elbląga, w szczególności starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którym zaleca się pozostawanie w domu, a którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy, lub kto ma informacje o takiej osobie, winien skontaktować się bezpośrednio z Regionalnym Centrum Wolontariatu, który jest wiodącym koordynatorem akcji, pod nr tel. 600-384-230 lub 505-390-239.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register