Auto wypadło z drogi i dachowało. Kierowca znalazł się w szpitalu

Warunki drogowe z jakimi mierzą się kierujący w ostatnich dniach są trudne. Padający deszcz i spadające z drzew liście znacznie zmniejszają przyczepność kół do drogi. W takich warunkach kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa jest dostosowanie odpowiedniej prędkości. Prawdopodobnie tego elementu zabrakło przy zdarzeniu drogowym na drodze między Górowem Iławeckim, a Piastami Wielkimi. BMW kierowane przez 49–latka wypadło z drogi i dachowało. Kierowcę przetransportowało śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Wczoraj (09.10.2017) około godz. 14:30 na drodze W512 między Górowem Iławeckim a Piastami Wielkimi doszło do zdarzenia drogowego. 49–latek kierujący BMW jechał z Górowa Iławeckiego w kierunku Bartoszyc, tuż za zakrętem w okolicach Piast Wielkich auto wypadło z drogi i zatrzymało się na polu uprawnym. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych było przyczyna tego zdarzenia.

  • BMW biorące udział w zdarzeniu drogowym #2
  • BMW biorące udział w zdarzeniu drogowym #3
  • BMW biorące udział w zdarzeniu drogowym #4
 

49–letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie. 19-letni syn kierowcy, który był pasażerem BMW, również trafił do szpitala, jednak nie odniósł obrażeń i nie wymagał dalszej hospitalizacji. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca tego zdarzenia. BMW zostało zabezpieczone i zostanie poddane badaniom przez biegłego.

Policyjne czynności, które będą wykonywane w tej sprawie, pozwolą na wyjaśnienie wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register