Czy dodanie octu jabłkowego do diety może pomóc ci schudnąć?

O tej diecie zrobiło się ostatnio głośno. Oto, co warto wiedzieć, zanim zaczniesz robić zapasy octu. Tak prosta rzecz jak dodanie jabłek do diety może na prawdę pomóc.

Co to jest ocet jabłkowy i dlaczego ludzie tak za nim szaleją ?

Ocet jabłkowy jest znany od tysiącleci, ale w ostatnich latach stał się jedną z najpopularniejszych dietetycznych modnych na rynku. Można nawet powiedzieć, że w tym momencie uzyskał status super-żywności.

Czym jest dieta octu jabłkowego ?

Dieta bazuje na occie jabłkowym, który jest niskokaloryczny i zawiera witaminy z grupy B. Witaminy z grupy B są podstawą dobrego zdrowia, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu energii i dobrego metabolizmu. Ocet jabłkowy możesz kupić w większości sklepów spożywczych lub przez internet. Zanim wypijesz ocet, wstrząśnij nim, ponieważ matka ma tendencję do osadzania się na dnie butelki. Założeniem diety opartej na occie jabłkowym jest po prostu zwiększenie spożycia tego dodatku. Niektórzy robią to, pijąc ocet bezpośrednio lub rozcieńczony w wodzie, zwykle w porze posiłku, inni zaś stosują go regularnie w swoich posiłkach. Inne ciekawe porady w serwisie esomed.pl

Jakie są zagrożenia związane ze stosowaniem octu jabłkowego w diecie ?

Ponieważ ocet jabłkowy jest skoncentrowanym kwasem, może uszkodzić szkliwo zębów i wyściółkę przełyku. Powinieneś zachować szczególną ostrożność, jeśli masz skłonność do bólu brzucha, gazów lub refluksu po spożyciu kwaśnych pokarmów, takich jak pomidory lub owoce cytrusowe. Aby zmniejszyć te obawy, wiele osób rozcieńcza ocet jabłkowy w szklance wody lub włącza go do gotowania, np. dodając do sosu sałatkowego lub jako kwas w marynacie.

Ile octu jabłkowego należy użyć, aby zobaczyć potencjalne rezultaty ?

Zaleca się picie raz dziennie łyżeczki octu jabłkowego rozcieńczonego w szklance wody, aby uzyskać potencjalne korzyści. Możesz zwiększyć tę ilość do 2 łyżek na porcję, kiedy twoje ciało się do niego przyzwyczai.

Czy powinieneś wypróbować ocet jabłkowy na odchudzanie ?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi “tak” lub “nie”. Jaelin nie jest jego zwolenniczką, ponieważ uważa, że nie ma jeszcze wystarczających dowodów, które potwierdzałyby ten szum. Zamiast tego zaleca, by w późniejszych godzinach dnia zapobiegać głodowi, jedząc śniadanie o dużej zawartości białka i błonnika, np. jajka i płatki owsiane.

Jeśli zdecydujesz się zwiększyć spożycie octu jabłkowego, jedz więcej sałatek z dressingiem zrobionym z octu jabłkowego i oliwy. W ten sposób zwiększysz spożycie warzyw, co jest pomocne przy odchudzaniu, a także dostarczasz sobie octu, którego potrzebujesz. Choć może on wspomóc trawienie i zwiększyć sytość, powinien być zawsze dodatkiem do zdrowej diety i stylu życia, a nie zamiast nich.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register