Dramatyczna sytuacja w Elblągu. Miasto jest zalewane przez deszcz i rzekę Kumielę /zdjęcia/

Intensywne opady deszczu spowodowały spiętrzenie wody w rzece Kumieli i podtopienia. Kanalizacja nie nadąża z przyjmowaniem wody. Zalewa ulice, mieszkania, sklepy, samochody. „Ludzie nie maja worków z piaskiem aby się bronić” – alarmuje nasz Czytelnik.

Tak intensywnych opadów deszczu nikt się nie spodziewał. Wiele ulic miasta jest zalanych. Woda zalewa też samochody, piwnice, sklepy. Odcina elblążanom możliwość ucieczki.

– To jest dramat – alarmuje nas jeden z mieszkańców Elbląga. – Ulice i chodniki zmieniły się w rwące rzeki.

Sytuację w mieście pogarsza silny wiatr, który wpycha masy wody Zalewu Wiślanego do naszej rzeki. Dramatyczna sytuacja panuje na większości ulic centrum miasta, jednak tragedia jest w pobliżu rzeki Kumieli. Ta zalewa ulice, chodniki i budynki.

Miasto odcina ul. Jaszczurczego

Ratusz informuje, że w związku z silnymi opadami deszczu i wodą, która zalega na jezdni, zamknięta zostaje tymczasowo dla ruchu pojazdów ulica Związku Jaszczurczego.

Na wjeździe po obu stronach ulicy znajdują się obecnie patrole policji i straży pożarnej. Prosimy o zachowanie ostrożności i omijanie ulicy Związku Jaszczurczego. 

Policjanci walczą z żywiołem

Policjanci z ruchu drogowego interweniowali podczas lokalnych podtopień, które miały miejsce na elbląskich ulicach m.in. ul. Związku Jaszczurczego oraz ul. Fromborskiej – odcinek pomiędzy ulicą Ogólną a ulicą Królewiecką. Odnotowano także wystąpienia wody w okolicach ul. Malborskiej 59.

-Policjanci sugerują omijanie tych miejsc dopóki nie ustąpi z nich woda – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Fot. Damian Suliński

no images were found

1 komentarz

  • hehehe Reply

    18 września 2017 at 16:53

    ostatnie zdjecie mnie rozje*ało hehehe jaka blokada drzwi 😀

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register