Nocna, rowerowa wycieczka do Suchacza

W tym roku Miejskie Wycieczki Rowerowe nie mają wakacyjnej przerwy i w ramach nadrabiania zaległości zapraszamy na lipcową edycję imprezy. Tym razem czeka nas wycieczka do Suchacza, ale wycieczka dość nietypowa.

Zmierzymy się z jazdą w porze wieczornej i nocnej, co będzie miało swój urok, tym bardziej że w Suchaczu na punkcie widokowym Carla Pudora (nad szkołą) będzie na nas czekało ognisko. Ognisko przygotowane dzięki uprzejmości Moniki Jarkiewicz, sołtys Suchacza. Kiełbaski na ognisko każdy zapewnia we własnym zakresie.

Wycieczka wystartuje z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej i przez Jagodnik, Ogrodniki, Pagórki i Łęcze dotrzemy do Suchacza. Droga powrotna będzie prowadziła przez Kamionek Wielki do Elbląga. Zobacz mapę – 37 km. Na trasie będzie przeważać nawierzchnia asfaltowa różnej jakości, pojawią się także betonowe płyty i odcinek drogi szutrowej.

Tempo jazdy będzie spokojne, trasa jest umiarkowanie trudna, każdy da sobie radę. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główny postój będzie w Suchaczu. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 24.00. Udział jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2021 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2021), w którym do wygrania będzie rower ufundowany przez Salon – Serwis Rowerowy Wadecki. Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 5 zł w siedzibie PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli jednak będzie ona niekorzystna, to trasa może ulec zmianie. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych. Z uwagi na jazdę po zmroku NIEZBĘDNE będzie posiadanie przez każdy z rowerów oświetlenia przedniego i tylnego. Będzie to sprawdzane przed startem. Prosimy o bardzo poważne potraktowanie tej kwestii! Osoby nie posiadające lampek nie będą mogły wziąć udziału w wycieczce.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, ewentualnie typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 1,5 metra, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami, obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy maseczki.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki i Urząd Gminy w Elblągu.

Ruszamy w niedzielę, 25 lipca, o godzinie 20.00 z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

1 komentarz

  • mundi Reply

    28 lipca 2021 at 13:40

    oprócz, że przeurocza i słodko mruży oczka to i iście “mądra” ta sołtyska, że pali ogniska w lesie 👏👏👏

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register