Andrzej Bugajny dyrektorem MOSiR. Ta kandydatura wzbudza zastrzeżenia elblążan

Dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Marek Wnuk odchodzi na emeryturę. Prezydent miasta zdecydował się powierzyć jego obowiązki, bez konkursu, dotychczasowemu zastępcy – Andrzejowi Bugajnemu. Ta kandydatura jednak wzbudza sporo kontrowersji.

Marek Wnuk w wieku 66 lat zdecydował się odejść na emeryturę. Nastąpi to z dniem 1 października br. Prezydent miasta postanowił stanowisko dyrektora MOSiR powierzyć dotychczasowemu zastępcy – Andrzejowi Bugajnemu. Taka decyzja wzbudza jednak pewne kontrowersje wśród elblążan, którzy wytykają Bugajnemu, że  nie potrafi odpowiednio zarządzać obiektami miejskimi.

O działalności Andrzeja Bugajnego, jeszcze jako dyrektora Centrum Sportowo-Biznesowego pisaliśmy już wcześniej. Również elblążanie w wielu komentarzach zwracają uwagę, że nie jest to odpowiednia osoba do kierowania Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

W naszych wcześniejszych publikacjach informowaliśmy, że od 2007 r., właściwie co roku, miasto z budżetu dokładało ponad 800 tys. zł do funkcjonowania tego obiektu. Postawiliśmy tezę, że CSB jest źle zarządzane przez dyrektora Andrzeja Bugajnego. Naszym zdaniem obiekt powinien przynajmniej wychodzić w sprawach finansowych na „zero”, aby budżet miasta nie był obarczany tak dużą kwotą utrzymania obiektu.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/csb-kula-u-szyi-elblaskiego-budzetu-zmian-zas-nie-widac/

Dotarliśmy również do protokołów kontroli, jaka miała miejsce w CSB w roku 2012. Urzędnicy elbląskiego Magistratu, kontrolując zarządzania finansami Centrum oraz samym obiektem, wytknęli dyrektorowi Andrzejowi Bugajnemu aż 21 nieprawidłowości.

Zawarte w protokole nieprawidłowości są  niezwyklej wagi, ponieważ dotyczą zarządzania finansami jednostki, czyli pieniędzmi publicznymi. W protokole zawarte są również  uchybienia  odnoszące się   do  nieudolnej  organizacji działania Centrum Sportowo-Biznesowego.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/csb-pod-kontrola-wykazano-wiele-uchybien/

Nieoficjalnie mówi się, że zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu miałby zostać Marek Kucharczyk, obecny pracownik MOSiR oraz były radny miejski Platformy Obywatelskiej.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register