Celnicy wykryli automaty do gier w Elblągu

W wyniku kontroli przeprowadzonych w lutym br. funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) zabezpieczyli 31 urządzeń do prowadzenia gier hazardowych w kilku lokalizacjach na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.

Funkcjonariusze Referatu Realizacji i Gier Hazardowych w Olsztynie i Trzeciego Referatu Realizacji w Ełku zajęli 15 automatów w punktach na terenie Olsztyna, Mrągowa i Kętrzyna.

Lokale, w których prowadzono czynności, wyposażone były w monitoring zewnętrzny, drzwi z elektrozamkami i wideofony do rejestracji i identyfikacji grających. We wszystkich przypadkach przeprowadzono eksperymenty procesowe, potwierdzające nielegalny charakter urządzeń.  Zajęto gotówkę przeznaczoną na wygrane, wideorejestratory, kamery monitoringu, routery, 5 telefonów komórkowych, klucze do automatów  i 2 laptopy osób obsługujących.

Z kolei funkcjonariusze Drugiego Działu Kontroli Celno – Skarbowej Rynku z Elbląga i Iławy zabezpieczyli nielegalne automaty i komputery do prowadzenia gier na terenie Elbląga, Lubawy, Pasłęka i Iławy.

W Pasłęku zajęli 5 urządzeń, natomiast w Lubawie, w punkcie działającym pod przykrywką kafejki internetowej, zabezpieczyli 4 zestawy komputerowe oraz gotówkę na wygrane.

W Elblągu i Iławie, podczas wspólnych działań z Komendą Powiatową Policji z Iławy i Komendą Miejską Policji z Elbląga, mundurowi z WMUCS ujawnili kolejne 7 nielegalnych automatów. W jednym z lokali zamontowany był miotacz gazu pieprzowego, który po uruchomieniu mógłby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia funkcjonariuszy.

We wszystkich przypadkach sprawy będą prowadzić komórki dochodzeniowo-śledcze WMUCS w Olsztynie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register