Czy warto zainwestować w agregat do piany poliuretanowej?

Inwestycja rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, a czasami kwota przekraczająca nawet 6 cyfr budzi zastanowienie w kwestii zakupu tak kosztownego urządzenia. W tym artykule postaram się rozwiać wątpliwości i wesprzeć w podjęciu kluczowej i trafnej decyzji zakupu agregatu do natrysku piany poliuretanowej.

Bezpieczeństwo stosowania piany poliuretanowej

Piana poliuretanowa posiada palność klasy E tj. palny samogasnący. Zaskakującym jest fakt, że identyczną klasę posiada styropian. W praktyce piana jest połączona z płytami karton-gipsowymi, co zmniejsza jej palność do praktycznie minimum w przypadku pożaru. Wszelkie testy pożarowe budynków pokazują, że piana poliuretanowa praktycznie nie bierze udziału w pożarze, a nawet stopniu zadymienia. Zakup agregatu do piany poliuretanowej będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli miałeś obawy o bezpieczeństwo jej stosowania.

Natrysk pneumatyczny czy hydrauliczny? Agregat do piany poliuretanowej

Bezkonkurencyjną zaletą urządzeń pneumatycznych jest ich niższa cena czy lżejsza waga. Potrzebują one niestety dużo większego zapotrzebowania na prąd, co w przypadku nieustannie drożejących kosztów, szybko da o sobie znać. Agregat do piany poliuretanowej hydrauliczny cechuje się o wiele większą wydajnością i tańszym kosztem eksploatacyjnym urządzenia. Jest ona znacznie cięższa, co zwykle nie stanowi problemu ze względu na zamontowane w nim koła. Maszyny hydrauliczne przystosowane są do większych i bardziej budżetowych inwestycji. Mimo większych kosztów zapewniają one dużo bardziej jednolity strumień piany. 

Jaki agregat do pianki poliuretanowej? 

Jednym z bardziej wydajnych i trwałych hydraulicznych agregatów do natrysku piany poliuretanowej jest model GRANDER australijskiej firmy Komatz. Zdobył uznanie na całym świecie, a jego użytkownicy z wielką lekkością polecają go jako sprzęt klasy najwyższej. Potężne ciśnienie 200 barów pozwala na pracę niezwykle komfortową oraz na dużą wydajność i precyzję. Koszty eksploatacji zmniejsza także mechanizm idealnego wygrzewania materiału, co pozwala wytworzyć maksymalnie dużo piany do uszczelniania. Piana wygrzewana jest do temperatury aż 88 stopni! Ze względu na markę dostępną w praktycznie każdym zakątku świata, producent nie robi problemów z dostępnością części wymiennych. Zamontowany silnik elektryczny pozwala na zwolnienie z używania kosztownych i ciężkich agregatów prądotwórczych. Agregat do piany poliuretanowej GRANDER można podłączyć w każdym miejscu, gdzie jest zasilanie elektryczne.

Piana poliuretanowa 

Spośród wielu rodzajów uszczelnień, pianka ma wiele korzyści, są to m.in.

  • izoluje latem, utrzymując optymalną temperaturę oraz nie wypuszcza ciepła zimą
  • nietoksyczna
  • tańsza w zastosowaniu w porównaniu do klasycznych metod uszczelniania
  • dokładna w wypełnieniu wszelkich dziur czy nierówności
  • trwała na lata
  • dźwiękoszczelna.

Czynników wpływających na decyzję zakupową agregatu do natrysku piany poliuretanowej jest o wiele więcej. Kluczowe natomiast jest zagadnienie rozwoju firmy. Pianka poliuretanowa to dzisiaj podstawowy uszczelniacz i w większości projektów inwestycyjnych stosowanie jej staje się wymogiem podstawowym. W branży budowlanej jest to sprzęt podstawowy i szacując firmę jako rozwojową, powinna się ona zaopatrzyć w sprzęt dobrej klasy, wydajny i lekki w użyciu. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register