Elblążanka oszukana przez “inżyniera z Syrii”

Mieszkanka Elbląga dała się oszukać na kwotę blisko 30 tysięcy złotych pewnemu „inżynierowi budownictwa w siłach ONZ” a przynajmniej podającego się za takowego.

Poznała go w Internecie na profilu społecznościowym. To on ją zaczepił, wywiązała się rozmowa, która po jakimś czasie przerodziła się w relację. Zdawało się, że już tylko kilka kroków dzieli kobietę od wspólnego zamieszkania z panem. Trudności jednak były. Inżynier przebywał w mrocznym zakątku świata a dokładnie w Syrii.

Co więcej, był pozbawiony dostępu do wody, dziennego światła i… pieniędzy. Kilkakrotnie prosił więc 60-latkę o pożyczkę i przesłanie przekazem środków. Ta, przesyłała mu kwoty od 500 do 2700 Euro. Podczas realizacji ostatniego przelewu kobieta nawet zadłużyła się w banku. Niestety kolejne nieszczęścia spadały na mężczyznę jedno po drugim. Gdy z Syrii dostał się do Turcji, został napadnięty, pobity i jeszcze okradziony.

W szpitalu, do którego trafił wykonano mu nieprawidłowo zabiegi i nie mógł powrócić w pełni do zdrowia. Zanim to się stało zdążył jeszcze wysłać swojej rozmówczyni paczkę z prezentami, która to miała wynagrodzić jej wszystkie poniesione koszty związane z pożyczaniem pieniędzy. Aby ją odebrać kobieta musiała jeszcze tylko… wpłacić 1650 Euro. 60-latka nie dała się już na to nabrać. Zorientowała się, że została oszukana.

Dlaczego piszemy o tym w taki sposób? Aby pokazać cały mechanizm oszustwa. Emocje i to jak im ulegamy. Być może ktoś w tej chwili prowadzi taką rozmowę, jest w takiej relacji i żyje pewnym złudzeniem. Idąc dalej za taką stworzoną przez oszustów iluzją stracimy na pewno pieniądze, ale i coś więcej, stracimy zaufanie do innych – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register