Firma Strabag wybuduje kąpielisko miejskie w Elblągu

W Urzędzie Miejskim w Elblągu prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę z przedstawicielami firmy Strabag na budowę kąpieliska miejskiego. Zadanie wchodzi więc w etap realizacji, wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zrealizowanie prac, planowany termin oddania inwestycji do użytku to czerwiec 2025 roku.

Zadanie dofinansowane będzie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, edycja 2. Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt zadania: 90, 534 mln zł.

 – Zadanie ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez uporządkowanie zdegradowanej i niewykorzystanej części przestrzeni publicznej i przywrócenie jej funkcji społecznych, w tym rekreacyjnych. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa została opracowana przez firmę ArchitekciPL Jerzy Hnat z siedzibą w Gliwicach – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Mam nadzieję, że tak będzie, bo czerwiec to już jest to okres, gdzie basen otwarty może funkcjonować. Zdajemy sobie z tego sprawę, że jest to przedsięwzięcie, o tyle trudniejsze, że nie jest to całoroczny obiekt, a nie jesteśmy krajem, jak Chorwacja, gdzie ciepła jest dużo, chłodu mniej. Poradzimy sobie z tym – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Pełnomocnik wykonawcy – dyrektor techniczny Oddziału Północnego Strabag Robert Wysocki – zapewnił, że elblążanie doczekają końca inwestycji w zaplanowanym terminie.

Dziękujemy za zaufanie i jestem przekonany, że w czerwcu 2025 roku elblążanie będą mogli korzystać z obiektów nowego, nowoczesnego parku wodnego przy ulicy Spacerowej – informuje Wysocki.

Nowe kąpielisko o głębokości od 1,2 m do 1,8 m ma powstać w tzw.j wojskowej niecce byłego basenu, który został zamknięty w 2012 roku. Nowe centrum rekreacji wodnej na świeżym powietrzu ma być zbudowane na obszarze około 3,5 hektara. Ma tam być 5 zjeżdżalni, tory pływackie, brodzik dla dzieci, rwąca rzeka, pomosty oraz boiska do siatkówki plażowej i kometki.

Zakres zamówienia obejmuje: wykonanie niezbędnych rozbiórek nawierzchni i niecki betonowej zdegradowanego kąpieliska, wykonanie niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody, tj. niecki rekreacyjnej z atrakcjami basenowymi i strefą torów pływackich oraz rwącą rzeką, brodzika (wodnego placu zabaw), wykonanie zespołu zjeżdżalni (5 zjeżdżalni), budowę budynków, tj.: budynków zaplecza basenowego oraz gastronomicznego, budynków zaplecza technicznego, wykonanie zespołu boisk sportowych, w tym: 2 boisk do siatkówki plażowej, boiska do kometki/siatkówki), wykonanie placu zabaw dla dzieci, wykonanie plaży wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę istniejącego parkingu, budowę drogi dojazdowej,  budowę ciągów pieszo-jezdnych, chodników, ścieżek rowerowych i nawierzchni trawiastych, budowę sieci, przyłączy i instalacji, dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dostawę i montaż wyposażenia, wykonanie elementów małej architektury, wykonanie zagospodarowania terenu, wykonanie instrukcji obsługi i eksploatacji: obiektu, instalacji i urządzeń związanych z obiektem, wykonanie tablicy informacyjnej, wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym dokumentacji geodezyjnej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register