Jak będzie wyglądało nowe kąpielisko miejskie w Elblągu?

Główna niecka basenowa, brodzik dla młodszych dzieci, pięć zjeżdżalni wodnych, zespół boisk rekreacyjnych, plac zabaw dla dzieci oraz trawiasta strefa wypoczynkowa, to najważniejsze elementy otwartego miejskiego kąpieliska, które powstanie przy CRW Dolinka.

W Urzędzie Miejskim Witold Wróblewski prezydent Elbląga zaprezentował koncepcję całego obiektu i przedstawił dotychczasowe działania, dzięki którym doczeka się on realizacji.

KĄPIELISKO MIEJSKIE – WIZUALIZACJA I PODSTAWOWE DANE

Chciałem przedstawić Państwu informacje dotyczące rewitalizacji kąpieliska miejskiego. Zakończyliśmy procedurę przetargową, mamy też dofinansowanie tego zadania w wysokości 65 mln. Nie śpimy, pracujemy, jeśli chodzi o kąpielisko – zaznaczył prezydent Wróblewski i zaznaczył, że to kolejny etap rewitalizacji tego obszaru. Pierwszym etapem była budowa krytego basenu CRW Dolinka, drugi etap dotyczył rewitalizacji Parku Dolinka, trzeci etap to właśnie rewitalizacja kąpieliska, planowany jest też czwarty etap, który polegać będzie na budowie zbiornika retencyjnego i niecki do uprawiania sportów wodnych. – Tak domknie się całościowa rewitalizacja tego terenu. Natomiast nie ma już możliwości powrotu do tego co było przed zamknięciem basenu – dodał prezydent.

Koncepcja rewitalizacji basenu przygotowana została w 2016 roku, natomiast dokumentacja projektowa w roku 2017, aktualizacja dokumentacji nastąpiła w 2023 roku. Kiedy dostaliśmy dofinansowanie mogliśmy przejść kolejne etapy związane z tą inwestycją – mówił dalej prezydent Wróblewski. – Dziś mamy wyłonionego wykonawcę, minął termin wnoszenia protestów, będziemy więc wysyłać dokumenty do Banku Gospodarstwa Krajowego w celu zawarcia umowy na dofinansowanie. Mam też nadzieję, że jak najszybciej podpiszemy umowę z wykonawcą – zapowiadał prezydent dodając, że kąpielisko miejskie będzie korzystało z nowoczesnych źródeł energii odnawialnej, co powinno obniżyć koszty jego funkcjonowania.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register