Góra Chrobrego w Elblągu – wiadomo jakie będą inwestycje

Od nowego roku Górę Chrobrego przejmie dzierżawca, który ma zrealizować inwestycje sportowe. Władze miasta wyłoniły w przetargu firmę Urban Construction, z którą podpisano umowę dzierżawy.

Zawarto ją na dwadzieścia lat, ale przez pierwszych 60 miesięcy powstawać będzie infrastruktura z igielitowym stokiem narciarskim, kolejką grawitacyjną i parkiem linowym. Łączna powierzchnia dzierżawionego gruntu wynosi ponad 34 hektary.

Dzierżawca zobowiązany jest do zagospodarowania terenu pod funkcje sportowo – rekreacyjne i zrealizowania inwestycji wynikających z przedstawionej w przetargu koncepcji funkcjonalno – przestrzennej oraz złożonego harmonogramu. Koncepcja zagospodarowania zakłada wykorzystanie dzierżawionego terenu zarówno latem, jak i zimą.

Realizacja kompleksu rekreacyjno – sportowego podzielona została na cztery etapy. W fazie numer jeden do końca 2026 roku wybudowane zostaną tory downhillowe, kolejka tyrolska i zjazdy pontonowe. W kolejnym roku ma powstać m.in. park linowy, park paintballa, punkty gastronomiczne i wypożyczalnia sprzętu.

Do końca 2028 roku przewiduje się wybudowanie igielitowego stoku narciarskiego i kolejki grawitacyjnej. W ostatnim, czwartym etapie w 2029 roku zbudowany zostanie punkt widokowy, park zwierząt, a także saunarium.

Dzierżawca planuje również stworzenie możliwości morsowania w okresie zimowym u podnóża Góry Chrobrego oraz wytyczenie i oznakowanie ścieżki turystyczno – spacerowej oraz ścieżki o charakterze edukacyjnym. Dzierżawca po uruchomieniu kompleksu zamierza również stworzyć m.in. centrum biegowe, hotel z restauracją oraz kolej widokową.

2023-12-29-10-51-39-01

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register