Jak powinna przebiegać adaptacja nowych dzieci w przedszkolu?

przedszkole w Elblągu

Adaptacja nowych dzieci w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Małego Europejczyka w Elblągu to ważny dla wszystkich proces, który wymaga współpracy i zaangażowania rodziców, nauczycieli i samych dzieci. Każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia, dlatego nie ma jednej uniwersalnej recepty na udaną adaptację. Jednak istnieją pewne zasady i wskazówki, które mogą pomóc w tym okresie przejściowym.

Adaptacja nowych dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu to dla nas bardzo ważna sprawa.

Chcemy już od pierwszych dni sprawić, aby nowe dzieci poczuły się w Małym Europejczyku jak w swoim „drugim domu” otoczone życzliwymi osobami, miłością, akceptacją, zrozumieniem i wspaniałą zabawą połączoną z interesującą nauką. Dla nas dobro dzieci jest zawsze na pierwszym miejscu i musimy przyznać, że praktycznie nie zdarza się, aby dzieci nie chciały wrócić do Małego Europejczyka po pierwszych dniach adaptacji. Wszystkie czują się tu niemal jak w bajkowej „Akademii Pana Kleksa”!


Jak przygotować dziecko do uczęszczania do Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Małego Europejczyka w Elblągu?


Warto przygotować dziecko do zmiany środowiska i zapoznać je z przedszkolem przed pierwszym dniem pobytu. Można pokazać dziecku zdjęcia przedszkola, opowiedzieć o zabawach i zajęciach, które tam się odbywają, a także o innych dzieciach i nauczycielach. Można też zabrać dziecko na spacer dookoła przedszkola lub odwiedzić je.

Należy zaplanować stopniowe wprowadzanie dziecka do przedszkola i dostosować czas pobytu do jego potrzeb i możliwości. Niektóre dzieci łatwo się adaptują i szybko nawiązują kontakty z rówieśnikami i dorosłymi, inne potrzebują więcej czasu i wsparcia. Nie należy zmuszać dziecka do zostawania w przedszkolu na siłę ani zostawiać go tam na cały dzień od razu. Lepiej zacząć od krótkich wizyt, np. godziny lub dwóch, i stopniowo je wydłużać, obserwując reakcje dziecka. Ważne jest też, aby towarzyszyć dziecku w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu i nie opuszczać go bez pożegnania.

Trzeba stworzyć dziecku poczucie bezpieczeństwa i zaufania do nauczycieli i innych dzieci. Można to zrobić poprzez zachęcanie dziecka do zabawy z innymi, chwalenie go za jego postępy i osiągnięcia, a także zapewnianie go o swojej miłości i tęsknocie.

Rodzice powinni zachować spokój i cierpliwość oraz unikać nadmiernego dramatyzowania sytuacji. Adaptacja nowych dzieci w przedszkolu to naturalny etap rozwoju, który może wiązać się z różnymi emocjami, takimi jak radość, ciekawość, smutek czy lęk. Nie należy się martwić ani obwiniać za to, że dziecko płacze lub protestuje przy rozstaniu. To normalne reakcje, które z czasem ustąpią. Ważne jest też, aby nie porównywać dziecka z innymi ani nie krytykować go za jego trudności. Zamiast tego należy okazywać mu zrozumienie i wsparcie oraz podkreślać pozytywne aspekty pobytu w przedszkolu.

Dlatego rodzice planujący zapisać swoje dziecko do Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu mają możliwość uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych w naszej placówce przez cały rok. Jest to czas wspólnej zabawy, budowania poczucia bezpieczeństwa w nowym miejscu i poznawania wszystkich zalet tego niezwykłego, pięknego, kolorowego, nowoczesnego obiektu, jakim jest Mały Europejczyk w Elblągu.

Podczas zajęć adaptacyjnych dzieci w przyjaznej atmosferze zapoznają się z rytmem dnia panującym w naszym żłobku, przedszkolu i klasie zerowej w Elblągu. Poznają rówieśników w grupie, uczą się imion, wybierają i starają się zapamiętać swoje miejsce przy stoliku, która jest ich szafka, i co najważniejsze w tym wszystkim uczestniczą ich rodzice.

Rodzice mają możliwość spędzać z dziećmi w Małym Europejczyku tyle czasu, ile uważają za stosowne, aby ten okres adaptacji przebiegał na wesoło.

Dodatkowo, tworząc domową atmosferę pragniemy zmniejszyć do minimum stres dziecka spowodowany rozłąką z rodzicami.

Po prostu przyjdźcie ze swoim dzieckiem, które nie jest jeszcze przedszkolakiem – niech się przekona, jak fajnie można spędzić czas z innymi dziećmi w Małym Europejczyku.

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 519 548 458.


Niepubliczne Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna w Elblągu i w Polsce

O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

Jak dołączyć do Niepublicznego Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu

Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska

Tel: +48 515 406 883

Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.

https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register