Krążył po mieście z maczetą. Zatrzymali go policjanci

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który chodził po ulicach miasta z maczetą, zakłócał ład i porządek publiczny. Mieszkaniec Braniewa usłyszał 5 zarzutów i sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W czwartek (04.04.2024 r.) dyżurny braniewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, iż po ulicach miasta ma chodzić nietrzeźwy mężczyzna z maczetą w ręku. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zareagowali natychmiast i na jednej z braniewskich ulic zauważyli mężczyznę ze zgłoszenia.

Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, zakłócał ład i porządek publiczny. W związku z tym, że był w stanie nietrzeźwości i bardzo agresywny, został zatrzymany i doprowadzony do braniewskiej jednostki do wytrzeźwienia.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że z udziałem tego mężczyzny doszło wcześniej do innych zdarzeń m.in. naruszenia miru domowego, gróźb karalnych, a także naruszenia nietykalności cielesnej wobec innych osób. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie 5 zarzutów. Wobec 34-latka, podejrzanego o czyny z art. 157 §2 kk, art. 190§1 kk i art. 193 kk, Sąd Rejonowy w Braniewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register