Otwarcie Parku Planty i piknik dla mieszkańców

W najbliższą sobotę uroczyście do użytku zostanie oddany zrewitalizowany Park Planty. Po uroczystości rozpocznie się Piknik Rodzinny, czyli trzy godziny wspólnej i dobrej zabawy. Zapraszamy od godz. 15.00. Do udziału w sobotnim wydarzeniu w Parku Planty zaprasza Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W sierpniu br. zakończyły się prace rewitalizacyjne w Parku Planty i w grocie (Ślimacza Górka) oraz modernizacja istniejącej infrastruktury fontanny wraz z iluminacją świetlną przy ul. 1 Maja. Całość prac kosztowała 5 061 104 zł.

Uroczyste otwarcie Parku nastąpi w najbliższą sobotę (16.09) o godz. 15:00. Bezpośrednio po uroczystości zapraszamy do udziału w Pikniku Rodzinnym, w którego trakcie nikt, zwłaszcza dzieci i młodzież, nie powinien się nudzić. Piknik potrwa do godz. 18. Na zakończenie zostanie uruchomiona iluminacja świetlna fontanny przy ul. 1 Maja.

Park Planty będzie również miejscem spotkań dla młodych. Nowy projekt pn. „Miejscówka – Grota -” ruszy już 7 października br. Tworzymy swobodną przestrzeń do aktywizacji elblążan.

Co czeka na uczestników sobotniego pikniku?
•    Będzie aktywnie! O godzinie 15.00 wystartuje Questing w Parku Planty, czyli rodzinna gra parkowa pełna zagadek dla małych i dużych. Karty do gry będą wydawane do godziny 16.00.
•    Będzie skocznie! Specjalnie dla Was Kraina Zabaw ANIMI otworzy o godzinie 15.00 strefę dmuchańców oraz gier plenerowych.
•    Będzie twórczo! W Parkowej Strefie Sztuki prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną IDEA będą działy się artystyczne cuda.
•    Będzie coś dla najmłodszych! To będzie czas swobodnej zabawy w strefie malucha oraz legalnego brudzenia z ciocią Patrycją (Ubuntu – miejsce dobrych emocji) podczas parkowych zabaw sensoplastycznych.
•    Będzie archiciekawie! Specjalnie na tę okazję szykujemy setki klocków do budowania zadziwiających konstrukcji.
•    Będzie bańkowo! Na zakończenie – o godzinie 17.00 – wspólnie wypuścimy w niebo setki baniek mydlanych.
•    Będzie pięknie – szczególnie wtedy, kiedy będziecie z nami.
Piknik Rodzinny w Parku Planty realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2022/2023.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register